19/05/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

70428 POSTS 0 Komente

Studimi: Papunësia, kushtet ekonomike dhe mungesa e shpresës, arsyet pse po...

Një e treta e popullsisë e ka braktisur Shqipërinë që nga viti 1991. Në dekadën e fundit të shekullit të 20 (1991-2000) një valë...

“Fiks Fare”: Në konviktin e Shkodrës hahet fasule çdo ditë

Nxënësit e Shkollës së Mesme Profesionale “Arben Broci” në Shkodër hanë fasule përditë. Skandali u zbulua gjatë një investigimi nga emisioni “Fiks Fare”. Gazetarët vëzhguan...

Dhunuan futbollistët e tyre, shoqërohen në komisariat 30 tifozë të Tiranës

Pas reagimit të ashpër të tifozëve, të cilët ditën e sotme penguan skuadrën e tyre të Tiranës të zhvillonte stërvitjen në kompleksin stërvitor bardheblu...

Nga Andi Bushati/ Pse e kërkon Meta arrestimin e Balilit?

Ilir Meta ka hapur një debat të fortë këtë mesjavë duke i kërkuar presidentit Nishani, mbledhjen e Këshillit të Sigurisë Kombëtare, lidhur me mosarrestimin...

Një prokuror dhe bashkëshortja abuzuan në mënyrë flagrante me vizën amerikane

Një prokuror i nivelit të lartë dhe bashkëshortja e tij kanë abuzuar në mënyrë flagrante me vizën amerikane, – thotë ambasada amerikane në një...

Eksperti i spiunazhit: Daullet e luftës po bien sërish në Ballkan,...

John Schindler, ekspert i sigurisë, ish-analist i Agjencisë Kombëtare të Sigurisë (NSA) dhe ekspert në fushën e spiunimit e terrorizmit, në një shkrim për...

Klement Balili fshihet brenda vendit: Komunikon vetëm me letra dhe korrierë

Klement Balili i cilësuar nga mediat greke si “Eskobari i Ballkanit”, dyshohet se fshihet brenda territorit shqiptar. Burimet zyrtare nga prokuroria dhe policia e shtetit,...

“Fotot me shqiponjën shqiptare”, Greqia mbledh Kuvendin në seancë të jashtëzakonshme

Çështja e rekrutëve me origjinë shqiptare në ushtrinë greke, që pozuan me simbolin e shqiponjës, tashmë ka kaluar edhe në nivel parlamentar në Athinë....

SHBA refuzon vizat për disa gjyqtarë e prokurorë të korruptuar

Ambasada e Shteteve të Bashkuara u ka refuzuar vizat disa gjyqtarëve dhe prokurorëve, që sipas saj, akuzohen për korrupsion. Në deklaratën e shpërndarë edhe përmes...

Replika Blushi-Bushati për Kosovën: bisedat me Pandin s’janë politikë e jashtme

Ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati i ka quajtur teza populiste akuzat e Ben Blushit për politikën e jashtme. Kreu i LIBRA Ben Blushi, ka kritikuar...