Politika Bardhi mbledh grupin, Alibeaj nuk përjashton rikthimin e Bashës: Çdokush ka të...

Bardhi mbledh grupin, Alibeaj nuk përjashton rikthimin e Bashës: Çdokush ka të drejtë të kandidojë

Një dalje për mediet, Enkelejd Alibeaj i pyetur nëse mund të rikthehet Basha në drejtimin e PD-së, u shpreh se gjithkush ka të drejtë të që të rikandidojë.

“Parti e cila nuk duhet të jetë në varësi të emrave individuale. Kjo është ajo që kërkohet sot. Çdokush ka të drejtë të kandidojë dhe këtë e vlerëson anëtarësia”, tha Alibeaj.

Alibeaj i bëri këto deklarata në prag të një mbledhjeje të thirrur nga kryetari i ri i grupit parlamentar në PD, Gazment Bardhi.