Aktualitet Berisha, apel policisë: Lironi mjeranin që më goditi! Autori i vërtetë është...

Berisha, apel policisë: Lironi mjeranin që më goditi! Autori i vërtetë është Edi Rama

Kreu i Partisë Demokratike, Sali Berisha, në fund të fjalimit të tij në protestës e sotme të opozitës, iu kthye incidentit, ku ai u godit nga një person me grusht, në kohën që po shkonte drejt podiumit.

“Lironi mjeranin që më goditi”.

Kjo është thirrja e Sali Berishës ndaj autoriteteve për të riun Gerti Shehu që e goditi me grusht mesditën e sotme.

“Së fundmi, le t’i themi policisë; liroje fatkeqin, liroje. Sepse, ai është një mjeran, që ka shitur veten. Dhe përpiqen sot, ta lidhin meqenëse është një samit, e vërteta e pamohueshme, liderë të krishterë, me bishta që çojnë nga Turqia apo ndonjë vend tjetër. Nuk kanë asgjë të përbashkët. Ka vetëm një autor, ky është Edi Rama. Ka vetëm një arkitekt, është Edi Rama. Atë lirojeni dhe mos shpërndani dokrra dhe përralla, se autori i vërtetë është i ulur në samit si kryekriminel i Ballkanit dhe Europës”, u shpreh Berisha.