Kulturë Dua Lipa dhe Bebe Rexha do të përballen me njëra-tjetrën në MTV...

Dua Lipa dhe Bebe Rexha do të përballen me njëra-tjetrën në MTV VMA

Kanë mbetur edhe 4 ditë nga data e shpërndarjes së çmimeve MTV Video Music Awards. MTV VMA-s ka vënë përballë dy këngëtaret me origjinë shqiptare Dua Lipa dhe Bebe Rexha.

Yjet e muzikës pop janë nominuar në të njëjtën kategori, atë të Best Dance. Bebe kryeson me dy këngë të nominuara “Call You Mine” në bashkëpunim me The Chainsmokers dhe “Say My Name” në bashkëpunim me David Guetta dhe J Balvin.

Dua është nominuar me këngën “Electricity” në bashkëpunim me Silk City. MTV Video Music Awards 2019, drejtuar nga Sebastian Maniscalco, do të zhvillohet në 27 gusht.

Shikoni të gjitha nominimet:

Video Of The Year 

21 Savage ft. J. Cole – a lot

Billie Eilish – Bad Guy

Ariana Grande – thank u, next

Jonas Brothers – Sucker

Lil Nas X ft. Billy

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Artist of the Year 

Cardi B

Billie Eilish

Ariana Grande

Halsey

Jonas Brothers

Shawn Mendes

Song of the Year 

Drake – In My Feelings

Ariana Grande – thank u, next

Jonas Brothers – Sucker

Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow

Lil Nas X ft. Billy

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Best New Artist 

Ava Max Billie

Eilish

H.E.R.

Lil Nas X

Lizzo

ROSALÍA

Best Collaboration

Lil Nas X ft. Billy

Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Lady Gaga & Bradley Cooper – Shallow

Shawn Mendes & Camila Cabello – Señorita

Taylor Swift ft. Brendon Urie of Panic! At The Disco – ME!

Ed Sheeran & Justin Bieber – I Don’t Care

BTS ft. Halsey – Boy With Luv

Push Artist of the Year

Bazzi CNCO

Billie Eilish

H.E.R.

Lauv Lizzo

Best Pop

5 Seconds of Summer – Easier

Cardi B & Bruno Mars – Please Me

Billie Eilish – Bad Guy

Ariana Grande – thank u, next

Jonas Brothers – Sucker

Taylor Swift – You Need to Calm Down

Best Hip Hop

2 Chainz ft. Ariana Grande – Rule the World

21 Savage ft. J. Cole – a lot

Cardi B – Money DJ

Khaled ft. Nipsey Hussle & John Legend – Higher

Lil Nas X ft. Billy Ray Cyrus – Old Town Road (Remix)

Travis Scott ft. Drake – SICKO MODE

Best R&B

Anderson .Paak ft. Smokey Robinson – Make It Better

Childish Gambino – Feels Like Summer

H.E.R. ft. Bryson Tiller – Could’ve Been

Alicia Keys – Raise A Man

Ella Mai – Trip

Normani ft. 6lack – Waves

Best K-Pop 

BTS ft. Halsey – Boy With Luv

BLACKPINK – Kill This Love

Monsta X ft. French Montana – Who Do You Love

TOMORROW X TOGETHER – Cat & Dog

NCT 127 – Regular

EXO – Tempo

Best Latin

Anuel AA, Karol G – Secreto

Bad Bunny ft. Drake – MIA

benny blanco, Tainy, Selena Gomez, J Balvin – I Can’t Get Enough

Daddy Yankee ft. Snow – Con Calma

Maluma – Mala Mía

ROSALÍA & J Balvin ft. El Guincho – Con Altura

Best Dance

The Chainsmokers ft. Bebe Rexha – Call You Mine

Clean Bandit ft. Demi Lovato – Solo

DJ Snake ft. Selena Gomez, Ozuna & Cardi B – Taki Taki

David Guetta, Bebe Rexha & J Balvin – Say My Name

Marshmello & Bastille – Happier

Silk City & Dua Lipa – Electricity

Best Rock

The 1975 – Love It If We Made It Fall Out

Boy – Bishops Knife Trick Imagine

Dragons – Natural Lenny

Kravitz – Low

Panic! At The Disco – High Hopes

twenty one pilots – My Blood

Video For Good 

Halsey – Nightmare

The Killers – Land of the Free

Jamie N Commons, Skylar Grey ft. Gallant – Runaway Train

John Legend – Preach

Lil Dicky – Earth

Taylor Swift – You Need to Calm Down