Horoskopi Horoskopi, e enjte 2 shtator 2021

Horoskopi, e enjte 2 shtator 2021

Dashi

Jeni më të fortë dhe më të guximshëm, dhe problemet nuk ju trembin. Shtatori është muaji në të cilin mund të merrni konfirmime. Ju ktheheni në lojë, si në punë ashtu edhe në dashuri nuk keni frikë të provoni veten. Venusi në opozitë deri të premten 10 shtator parashikon që mund të ketë diskutime në çift. Por ju doni të vërtetën, doni konfirmimet tuaja dhe nuk vendoseni aq lehtë.

Demi

Marsi është në pamje të mirë dhe në punë ju ktheheni të jeni më aktivë dhe me iniciativë. Për rezultatet për të cilat aspironi, duhet akoma kohë, veçanërisht nëse jeni duke bërë diçka të re ose ka pasur disa transformime në krahasim me të kaluarën. Saturni ende ju detyron të bëni sakrifica, të bëni zgjedhje të vështira dhe të kurseni. Në dashuri, sot dhe nesër janë ditë të dobishme për t’u sqaruar.

Binjakët

Në punë duhet të filloni nga e para, por Mërkuri, Venusi, Jupiteri dhe Saturni janë në formë të shkëlqyer. Pra, mos kini frikë të largoni njerëzit dhe situatat që nuk ia vlen. Përqendrohuni në një projekt të vlefshëm që mund t’ju sjellë diçka të bukur për të ardhmen. Eshtë gjithashtu një kohë e mirë për ndjenjat. Përfitoni nga ky Venus, ata që kanë qenë vetëm për një kohë të gjatë mund të kthehen të besojnë në dashuri.

Gaforrja

Është një periudhë me luhatje. Çiftet e duan njëri -tjetrin dhe shqetësohen për të ardhmen, sepse ka shpenzime ose projekte që janë të vështira për t’u përballuar. Ndërsa ata në krizë, kanë dyshime dhe nuk e dinë nëse do të vazhdojnë apo jo një histori. Fajësoni këtë Venus disonant, por do të ketë sqarime deri të Premten. Ndërkohë, përpiquni të flisni qartë, pa qenë shumë të drejtpërdrejtë me ata që janë pranë jush.

Luani

Këtë fundjavë me Hënën në shenjën tuaj në dashuri mund të mbështeteni në një gjendje të fuqisë së madhe. Planifikoni diçka të veçantë për ata që doni. Ka filluar një periudhë e re dhe e ndryshme në krahasim me të kaluarën, e cila gjithashtu ka të bëjë me punën. Merrni kohë për të kuptuar se çfarë të bëni dhe ku të shkoni së pari. Vlerësoni me kujdes propozimet dhe mundësitë që mund t’ju çojnë në rezultate të ndryshme.

Virgjëresha

Fillon një sezon i ri, javët e ardhshme do të dëshironi të bëni gjëra të ndryshme nga e kaluara. Disa lajme do të jenë pozitive, por të tjerat gjithashtu mund të rrezikojnë t’ju bëjnë më nervozë. Mos harroni se stresi mund ta bëjë gjithçka më të komplikuar, kështu që përpiquni të mos tejkaloni kufij të caktuar për mirëqenien tuaj. Marrja e shumë përgjegjësive ndonjëherë është kundërproduktive, duhet edhe të mësoni të delegoni ose refuzoni.

Peshorja

Venusi kalon në shenjën tuaj të zodiakut deri në 10 shtator dhe sjell dashuri dhe pasion në jetën tuaj të dashurisë. Keni pasur disa dallime me Demin, Ujorin dhe Luanin, por tani mund të rekuperoni. Ju dëshironi të jeni në shoqëri, të argëtoheni dhe të përballeni veten me të tjerët. Eshtë gjithashtu një moment shërimi për jetën tuaj shoqërore.

Akrepi

Sot ka komplikime në punë që mund t’ju ​​bëjnë nervozë. Diçka ose dikush që nuk ju përshtatet më ju bën presion dhe është e lehtë të ndiqni polemikat. Mundohuni të mbani nën kontroll situatën, përndryshe rrezikoni të gaboni. Disa mund të kenë të drejtë, por mbajtja e një qëndrimi pajtues do të ndihmojë në shmangien e pasojave të pakëndshme.

Shigjetari

Afërdita do të jetë në shenjën tuaj nga 7 tetori. Kjo është koha për të krijuar kushtet e duhura për t’u kthyer në dashuri, për të përjetuar ndjenjat në një mënyrë më aktive dhe tërheqëse. Keni nevojë për stimuj, për të gjetur mirëkuptim dhe bashkëpunim në jetën tuaj të dashurisë, përndryshe rrezikoni të humbni entuziazmin dhe të ushqeni interes në situata të reja.

Bricjapi

Një Hënë pak e shtrembër mund të krijojë një keqkuptim në dashuri. Këshilla është që të mos flisni shumë, përndryshe rrezikoni të keqkuptoheni. Shtatori 2021 do të jetë një muaj mjaft i veçantë për lidhjet. Ju keni shqetësime të tjera përveç dashurisë për të zgjidhur, dhe ndoshta nuk po i kushtoni vëmendjen e duhur partnerit tuaj.

Ujori

Mërkuri, Venusi, Saturni dhe Jupiteri janë aktivë dhe dëshira për risi po rritet. Edhe në punë, interesi për diçka të ndryshme po rritet, për të cilën keni nevojë për siguri dhe stabilitet. Nuk keni frikë të ndryshoni për t’i dhënë fund disa situatave që nuk ju bindin më. Në dashuri, kini kujdes nga gënjeshtrat dhe tradhtitë: gjithçka rrezikon të dalë nga dora kollaj, kështu që përpiquni të shmangni situatat e ndërlikuara.

Peshqit

Nga 10 shtatori Venusi do të jetë përsëri aktiv. Mos mendoni për të kaluarën, ose atë që nuk keni arritur të shijoni ose që ju bëri të vuani. Deri në fund të vitit do të ketë mundësi dhe është koha të hapeni me ata që ju bëjnë të ndiheni mirë. Edhe në punë përpiqeni të gjeni njëfarë qetësie, sepse me fundin e vitit ktheheni në kreshtën e valës me Jupiterin në shenjë.