Horoskopi Horoskopi, e enjte 29 tetor 2020

Horoskopi, e enjte 29 tetor 2020

Dashi

Hëna do të jetë në shenjën tuaj. Fuqia që do t’ju japë prania e saj nuk duhet të shndërrohet në impulsivitet ose, edhe më keq, në një qëndrim të guximshëm ndaj së ardhmes. Ju duhet të shmangni guximin e tepruar! Përkundrazi, tani e tutje do të jetë e nevojshme të ndalemi dhe të reflektoni se cilat marrëdhënie sentimentale dhe emocionale duhet të ndiqen në muajt e ardhshëm. Ju jeni gati për të hyrë në një fazë ku disa llogari do të duhet të zgjidhen.

Demi

Sot do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sidomos në punë, sepse mund të lindë konfuzion. Ju duhet të përpiqeni t’i menaxhoni më mirë financat tuaja! Për fat të mirë, gjatë fundjavës së ardhshme Hëna do të jetë në shenjën tuaj në aspektin e mirë për Jupiterin dhe Saturnin, dhe nga atje do t’ju ofrojë një ngarkesë të këndshme të energjisë. Tashmë nga orët e ardhshme duhet të merreni me punë dhe të rikuperoni në dashuri, ose të rivendosni qetësinë në disa marrëdhënie.

Binjakët

Sot dhe të premten do të jeni plot me grintë, si kurrë më parë. Ju duhet ta shfrytëzoni këtë forcë, të rikuperoni në dashuri dhe miqësi, sepse tranziti i ri i Venusit do t’ju lejojë të bëni hapa gjigantë nga kjo pikëpamje!

Gaforrja

Këtë të enjte do të mbani me vete shumë mendime dhe shqetësime. Këto janë ditët e fundit të një periudhe të rëndë, por edhe bartëse të lajmeve të papritura. Gjithçka që do të merrni në ditët e ardhshme nuk do të dhurohet! Në dashuri duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Mos u dëshpëroni, nga fundi i vitit do të fillojë një periudhë më e mirë!

Luani

Marsi në pamje të shkëlqyer do t’ju mbushë me vendosmëri. Ju po rizbuloni dëshirën për t’u përfshirë dhe dashuruar: përfitoni nga këto yje veçanërisht efektivë për takime të reja! Këto ditë ju po lini mënjanë dashurinë për punën dhe megjithatë do t’ju duhej vërtet më shumë dashuri dhe mbështetje rreth jush.

Virgjëresha

Këtë të enjte dhe në ditët në vijim do të merrni konfirmime të rëndësishme! Ata që kanë braktisur kohët e fundit një rrugë për të filluar një të re, në fakt, shumë shpejt do të kenë sigurinë se kanë bërë zgjedhjen më të mirë. Nuk do të ketë pak të lindur në shenjën e Virgjëreshës që do të jetë në gjendje të përjetojë emocione të forta në nëntor. Thjesht përqendroni ndjenjat tuaja, dashurinë tuaj për personin që ka vërtet rëndësi.

Peshorja

Sot dhe të premten do të ndiheni të lodhur dhe të trazuar. Do të ishte me vend të mendoheni me kujdes, në vend që të veproni sipas impulsit. Në të vërtetë po shkoni në një kohë shumë më të mirë, por tani për tani, do t’ju duhet të punoni shumë për të ndryshuar jetën tuaj. Do të ketë nga ata që do të duhet të fillojnë nga e para!

Akrepi

Sot dhe të premten do t’ju duhet të bëni një përpjekje për të mbyllur çdo çështje të pazgjidhur, sepse fundjava do të jetë mjaft e komplikuar. Në dashuri, mbi të gjitha, mund të lindin konflikte ose jeni të shqetësuar për kushtet shëndetësore të një personi të dashur.

Shigjetari

Dita e sotme dhe e premtja do të jenë dy ditë themelore për të rimarrë gjallërinë dhe emocionet. Nga këtu e tutje do të ndjeni një nevojë të ripërtërirë për të sqaruar situata të caktuara në dashuri, për të thënë se si mendoni me të vërtetë. Nëse muaji tetor solli konfuzion ose një distancim në disa marrëdhënie, nëntori do të ndihmojë në sjelljen e më shumë qartësie.

Bricjapi

E enjtja do të jetë një ditë shumë e lodhshme. Ju mund të ndiheni të lodhur, nervozë dhe të trishtuar. Ju nuk do të jeni në gjendje të ndaloni mendimet në kokën tuaj, jeni shumë të shqetësuar për të ardhmen. Marsi dhe Venusi në opozitë kërkojnë qartësi më të madhe në dashuri!

Ujori

Sapo keni filluar një jetë të re! Yjet tuaj kanë ndryshuar, pavarësisht nëse e keni ndjerë tashmë ose ende nuk e keni kuptuar! Eshtë koha ta shndërroni dëshirën tuaj për liri dhe rritje në diçka konkrete. Mos bllokoni impulset tuaja, madje as në dashuri!

Peshqit

Venusi do të kthehet në një aspekt të favorshëm. Fundjava do të lejojë që shumë çifte, të cilët kanë përjetuar momente të vogla tensioni në të kaluarën, të bëjnë paqe. Nëntori do t’ju ​​dhurojë emocione të bukura në dashuri!