Horoskopi Horoskopi, e hënë 22 nëntor 2021

Horoskopi, e hënë 22 nëntor 2021

Dashi

Sipas horoskopit të Paolo Fox, të hënën dhe të martën do t’ju duhet të bëni shumë kujdes në dashuri. Java nuk do fillojë shumë mirë, por do përmirësohet me kalimin e ditëve. Nga tani deri në pranverën e ardhshme, do të ketë një periudhë shumë premtuese në të cilën mund të arrini edhe ndonjë sukses personal. Megjithatë, do t’ju duhet të korrigjoni edhe disa gabime të bëra vitin e kaluar. Në javët e ardhshme do të jetë e dobishme të kuptoni nëse do të keni mundësinë të hakmerreni për disa gabime që keni pësuar në të kaluarën.

Demi

Do të vazhdojë ky moment shumë delikat në punë. Nuk është më e mundur të përballesh me ndryshime të rëndësishme në punë: është e dukshme për këdo që është afër jush. Tani duhet të kuptojmë nëse ajo që po bëni është e dobishme apo jo. Ata që kanë nisur së fundmi një projekt të ri do të duhet të përpiqen të paguhen më shumë. Në dashuri do të keni një Venus të shkëlqyer në favor për disa muaj.

Binjakët

Do të jetë thelbësore të kurseni disa para, të bëni disa sakrifica të tjera. Në këtë moment do t’ju duhet të jeni shumë të duruar dhe të përpiqeni t’i përballoni vështirësitë me një buzëqeshje në fytyrë, siç e dini, edhe përballë disa tensioneve. Në planin e biznesit do jenë ditë goxha konfuze, në të cilat do të duhet të sqaroni diçka.

Gaforrja

Siç tregohet nga horoskopi i Paolo Fox, do të fillojë një javë e rëndësishme. Megjithatë, gjatë ditëve në vijim, mund të keni edhe disa pasiguri të vogla në dashuri. Beqarët nuk kërkojnë askënd, por ata që janë të përkushtuar në mënyrë romantike duan të konfirmojnë historinë e tyre. I vetmi rrezik real do të përfaqësohet nga marrëdhëniet jashtë martesës, tradhtitë. Në punë mund të ndiheni të pakënaqur me disa gjëra të reja që kanë hyrë së fundmi në jetën tuaj.

Luani

Më në fund Dielli është sërish aktiv: kjo do të thotë forcë e re dhe madje një hakmarrje e këndshme për ju, për Dashin dhe Shigjetarin. Në këtë moment do t’ju ndihmonte të kishit besimin e atyre që ju rrethojnë, sepse i keni idetë shumë të qarta se çfarë duhet të bëni dhe mund të bëni shumë. E marta dhe e mërkura pritet të jenë dy ditë veçanërisht interesante.

Virgjëresha

Do të jeni energjikë dhe të motivuar, shumë të vendosur për të arritur objektivat e reja që po i vendosni vetes. Megjithatë, për fat të keq, do t’ju duhet të përballeni me një Diell të kundërt që mund të krijojë disa tensione, në dashuri, në familje dhe në përgjithësi në marrëdhëniet me të tjerët. Tani e tutje do të duhet të përpiqeni të mos projektoni acarimin që do të lindë në punë në marrëdhënien tuaj romantike. Kujdes nga debatet, sidomos gjatë fundjavës së ardhshme!

Peshorja

Sipas parashikimeve të Paolo Fox, java do të fillojë ngadalë. Ka të ngjarë që dikush nga ju, po përpiqet të zgjidhë disa probleme personale ose sentimentale. Në ditët në vijim do të jenë të shpeshta disa shqetësime të vogla me partnerin. Për më tepër, edhe nga pikëpamja fizike nuk do të jeni shumë mirë: më mirë kini kujdes!

Akrepi

Do të nisë një javë e re që do t’ju kërkojë më shumë kujdes në marrëdhëniet me të tjerët, në kuadrin e punës, por edhe të dashurisë. Shpesh jeni shumë provokues, sepse përballë sfidave, vështirësive nuk dëshironi të jeni diplomatikë, por të sinqertë! Por përpiquni të mos jeni kokëfortë për disa pozicione, përndryshe do të përfundoni duke shkuar në anën e gabuar.

Shigjetari

Do ta keni gjithnjë e më të qartë në mendje për të ecur në shtigje të reja dhe me Diellin në shenjën tuaj do të jetë e mundur të filloni të hidhni hapat e parë. Duhet të mbillni për pranverën e ardhshme, pasi mund të ketë shumë surpriza. Edhe ata që përpiqen të ripunojnë disa projekte do të duhet të ecin përpara me besim: kënaqësitë do të vijnë. Edhe në dashuri mund të rikuperohet.

Bricjapi

Siç sugjeron Paolo Fox, do të duhet të jeni pak të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët. Hëna do të jetë në opozitë: kjo mund të rezultojë në disa tensione, keqkuptime, në ndjenjën e të paturit të gjithë kundër. Nuk do t’ju mungojnë idetë e mira, por mund të keni vështirësi për t’i vënë ato në praktikë. Megjithatë, asgjë nuk mund ta ndalojë ngjitjen tuaj drejt suksesit.

Ujori

Do të nisë një javë shumë premtuese, pasi Dielli dhe Mërkuri do të jenë sërish në favor. Më në fund do të mund të përjetoni disa emocione më të bukura, marrëdhënie të mira romantike dhe miqësi. Progres do të ketë edhe në punë, sidomos për ata që kanë bizneset e tyre. Do të jeni plot vullnet të mirë dhe kreativitet për ta vënë në jetë.

Peshqit

Hëna do të jetë në formë të mirë: duhet ta shfrytëzoni sa më shumë, veçanërisht në dashuri. Lëreni pas një të kaluar të trishtuar! Marrëdhëniet me Demin dhe Bricjapin janë shumë tërheqëse. Deri të mërkurën e ardhshme do të jetë e nevojshme të tregoheni të kujdesshëm në marrëdhënie. Në frontin e punës, për fat të keq, mund të keni një ngadalësim, të shkaktuar nga Dielli në aspektin e kundërt. Fatmirësisht, do të jeni në gjendje të rikuperoheni gjatë fundjavës së ardhshme.