Horoskopi Horoskopi, e hënë 29 prill 2019

Horoskopi, e hënë 29 prill 2019

Dashi

Një telefonatë e ngrohtë dhe interesante nga një partner/e ose dikush që pëlqeni mund të ndezë një dëshirë të zjarrtë ndaj këtij personi. Ju duhet të keni shumë për t’i thënë njëri-tjetrit dhe kështu kaloni shumë kohë në telefon. Një takim mund të organizohet, ndoshta diku në lagjen tuaj. Kimia juaj është intensive.

Demi

Një fatkeqësi e papritur por e mirëpritur financiare mund të çojë në disa ndryshime të dëshiruara në jetesën tuaj. Ju mund të vendosni të lëvizni, ose mund të zgjidhni të bëni një kurs më pak drastik, si dekorimi ose modelingu. Një anëtar i familjes mund të lëvizë ose dikush tjetër mund të hyjë. Këto janë të gjitha gjërat pozitive që do të bëjnë një ndryshim të madh në jetën tuaj.

Binjakët

Ju dukeni shumë mirë sot! Një partner/e ose dikush që ju pëlqen që jeton afër ka të ngjarë të jetë shumë i vetëdijshëm për bukurinë tuaj. Një ecje e gjatë me mikun/mikeshën mund të përfshijë bisedë që ju sjell më afër me njëri-tjetrin. Ju mund të kaloni shumicën e mbrëmjes së bashku. Priten puthje dhe përqafime, ndoshta dhe ndonjë gjë më shumë.

Gaforrja

Ndjenja juaj estetike mund të rritet, duke çuar në zbulimin e një talenti artistik që nuk mund të keni ditur se e keni pasur. Ju mund të vendosni për të zhvilluar këtë talent, ndoshta duke u regjistruar në një klasë. Partneri/partnerja ose dikush që ju pëlqen mund të vendosë të vijë me ty, duke krijuar një vend të ri për t’ju afruar më shumë bashkë. Kjo duhet të jetë shumë emocionuese.

Luani

Një ngjarje shoqërore, që mund të përfshijë një grup me të cilin jeni i lidhur mund t’ju takojë me shumë njerëz miqësorë dhe intrigues të cilët ndajnë interesat të njëjta me ju. Midis tyre mund të jetë dikush që ju pëlqen. Cilado qoftë ajo, të dy prej jush ka të ngjarë të ndiheni mirë në lidhje me grupin dhe ndoshta do të dëshironi të shihni miqtë tuaj të rinj përsëri.

Virgjëresha

Ju mund të takoheni me një njeri të famshëm që admironi, ndoshta një grua, ndoshta në një leksion ose në një takim për librat. Kjo mund të bëjë një ndryshim të thellë në jetën tuaj, pasi ky person mund t’ju frymëzojë ju. Mund të takoheni dhe me partnerin/partneren dhe të shijoni mbrëmjen tuaj. Çdo gjë e vogël mund të ndryshojë jetën tuaj në një mënyrë shumë delikate.

Peshorja

Një ngjarje shoqërore që përfshin diskutimin e temave intelektuale mund të ndodhë sot. Ju mund të vendosni të shkoni me partnerin/partneren. Ju mund të shijoni takimin aq shumë sa që mund të qëndroni deri natën vonë dhe pastaj të kaloni një orë ose më shumë duke e diskutuar atë me partnerin/partneren tuaj. Më pas, gjithçka mund të ndodhë!

Akrepi

Komunikimi intensiv mund të zhvillohet sot mes jush dhe partnerit/partneres, ndoshta për të diskutuar të ardhmen tuaj. Është e mundshme që të bëni disa zhvillime pozitive në jetën tuaj. Nëse nuk jeni në një lidhje, një mik mund t’ju prezantojë me dikë të ri, ndoshta në një mbledhje shoqërore. Do të jeni pozitiv/e gjatë gjithë ditës!

Shigjetari

Sot ju mund të ndiheni veçanërisht sensualë dhe të pasionuar. Kjo është mbrëmja e përsosur për të kaluar kohë me dashurinë e jetës tuaj. Ju ndoshta kërkoni dhe ndiheni tërheqës/e, dhe ky fakt nuk ka gjasa të humbasë. Shpërndani disa jastëkë, shtoni disa lule, shtoni pak djathë, fruta dhe verë të bardhë dhe jini të përgatitur për çdo gjë!

Bricjapi

Një ngjarje shoqërore ose mbledhje që përfshin punën mund t’ju vërë në kontakt me njerëz interesantë, duke përfshirë një partner/e potencial/e seksual/e! Dikush mund t’ju “ndezë” si askush tjetër. Nuk dihet nëse vendosni të ndiqni këtë tërheqje për një kohë të gjatë, por të paktën do të keni pak argëtim sot.

Ujori

Një marrëdhënie romantike e re ose afatgjatë mund të avancohet më vonë. Kimia ndërmjet jush është e fortë. Sot ju do të përjetoni pasionin si kurrë më parë! Ka shumë të ngjarë që të zhvillohet një diskutim intensiv por i sinqertë dhe shumë pozitiv për të ardhmen e marrëdhënieve, pasuar nga një takim intim.

Peshqit

Sot ju duhet të ndiheni veçanërisht sensual. Do të dëshirosh të kesh kënaqësinë të jesh në dashuri. Një takim pasionant mund të ndodhë në shtëpinë tuaj, ndoshta pas një vakti të mrekullueshëm që keni përgatitur. Ju mund të keni një diskutim të sinqertë për të ardhmen e marrëdhënies. Mund të vendosni të provoni të jetoni së bashku nëse jetoni vetëm. Mendoni me kujdes për këtë dhe bëni atë që ndiheni më mirë.