Horoskopi Horoskopi, e martë 12 tetor 2021

Horoskopi, e martë 12 tetor 2021

Dashi

Tetori karakterizohet nga kundërshtime planetare, dhe me Mërkurin dhe Marsin, është vërtet e vështirë të jesh gjithmonë gati për çdo gjë. Por jini të sigurt, mos u dëshpëroni dhe me të vërtetë, këmbëngulni në zgjedhjet tuaja, sepse në maj 2022 Jupiteri do të vijë në shenjën tuaj. Duhet kohë, por nëse nuk keni një luftë apo betejë për të fituar, nuk jeni të lumtur. Ju pëlqen të sfidoni fatkeqësitë, të qetësoheni dhe të provoni vlerën tuaj.

Demi

Jeni luftarakë dhe nuk lëshoni kur vendosni diçka në kokën tuaj. Ju keni energji të madhe, e cila gjithashtu duhet të investohet në dashuri tani që Venusi nuk është më kundër. Këtë javë ju jeni në mesin e rezultateve të Horoskopit, por mund të shëroheni më tej, duke i dhënë hapësirë ​​ndjenjave.

Binjakët

Dielli dhe Mërkuri janë në favor, por diçka nuk shkon. Mërkuri ju inkurajon që gjithmonë të kërkoni stimuj të rinj, por tani ka pak mërzitje në jetën tuaj dhe ju ndiheni të dëshpëruar. Me Venusin përballë, mërzia mund të ketë të bëjë edhe me dashurinë dhe familjen. Ekziston një lloj dashakeqësie, ndoshta jeni larg shtëpisë, ose nuk i shihni njerëzit që doni shumë shpesh ose jeni të mërzitur për shkak të lodhjes.

Gaforrja

Emocionet janë në qendër, dhe gjëja më e mirë që mund të bëni gjatë kësaj kohe është të lini veten të shkojë në marrëdhëniet që kanë më shumë rëndësi. Por gjithashtu mendoni për punën dhe përfundimin e diçkaje të rëndësishme dhe në të cilën po punoni, deri në shkurt të vitit të ardhshëm.

Luani

Gjërat e reja që bëni janë të rëndësishme. Eksperimentet funksionojnë, dhe nëse thirreni për të bërë diçka të pazakontë, mos u tërhiqni. Është një kohë e mirë për të testuar aftësitë dhe mundësitë në sektorë të rinj që mund t’ju ofrojnë forma të reja suksesi.

Virgjëresha

Këto ditë ka pakënaqësi. Shumë gjëra që më parë ju dukeshin të rëndësishme tani ju interesojnë më pak. Ju sundoheni nga Mërkuri, jeni një shenjë kurioze dhe ju pëlqen të eksperimentoni, dhe ka të ngjarë që disa nga gjërat që po bëni tani nuk do t’ju emocionojnë aq shumë. Ju jeni duke kërkuar për risi. Në dashuri ka pak interes.

Peshorja

Keni një qiell të madh, keni të gjithë dritat e vëmendjes mbi ju, ju jeni protagonistët e padiskutueshëm të skenës dhe të gjithë po ju shikojnë. Në një gjendje të tillë, është normale që nëse ka një problem, diçka që nuk është në rregull, e vëren menjëherë. Dhe tani për tani ju mund të keni të bëni me diçka që mund ta keni nënvlerësuar dhe tani duhet ta zgjidhni.

Akrepi

Keni energji të madhe, është një javë interesante, me një kulm në fundjavë. Këshilla është që të mos mendoni shumë për të kaluarën, të përpiqeni të orientoheni drejt së ardhmes, sepse vetëm në këtë mënyrë mund të gjeni lumturinë, e cila nuk do të jetë kurrë e njëjtë me atë që keni përjetuar tashmë.

Shigjetari

Është një qiell i rëndësishëm me Jupiterin, Venusin, Merkurin dhe Saturnin në një aspekt të rëndësishëm. Ju nuk keni më justifikime tani, është koha të përvishni mëngët dhe të angazhoheni. Eshtë një qiell i bukur për të mbledhur brohoritje dhe për të vënë në provë ata që ju duan.

Bricjapi

Ka disonanca të shpejta të përfaqësuara nga Mërkuri dhe Dielli, të cilat sjellin telashe në shtëpi, probleme me paratë që duhet të përdorni për të zgjidhur disa probleme. Por përveç këtij momenti krize, në përgjithësi keni yje të mirë dhe mund të mbështeteni në një revansh që sigurisht do të funksionojë në avantazhin tuaj.

Ujori

Është një javë e rëndësishme me Jupiterin dhe Saturnin në shenjë. Sidoqoftë, ka përgjegjësi të reja, pastaj edhe risi që në mënyrë të pashmangshme ju detyrojnë të vendosni veten në provë, por edhe të verifikoni se sa jeni të aftë. Ekziston gjithashtu një dëshirë e madhe për të përjetuar dashurinë dhe miqësinë në stilin madhështor. Dhe për Ujorin nuk ka dashuri më të bukur se ajo e ndarë me një person që së pari është mik, sepse ju duhet të ndani dhe të jeni në gjendje të mbështeteni tek dikush afër jush.

Peshqit

Dy javët e para të gushtit ishin të veçanta për marrëdhëniet e dashurisë, ose diçka ka ndryshuar në familje, është koha për të rikuperuar. Venusi i veçantë ka krijuar urrejtje, por është gjithashtu e vërtetë që ju keni një tendencë për të qenë pak më shumë viktima, dhe kjo mund të jetë kundërproduktive. Njerëzit mund t’ju dëgjojnë kur ndiheni jo mirë, por ju me siguri nuk mund të prisni që të gjithë t’ju kushtojnë gjithë vëmendjen që mendoni se duhet. Ne duhet të jemi të fortë dhe të reagojmë.