Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 1 mars 2017

Horoskopi, e mërkurë 1 mars 2017

Dashi 

Në raportin në çift do të keni shumë stabilitet. Asgjë nuk do mund t’iu pengojë. Edhe për beqarët është një moment ideal për dashurinë dhe për jetëgjatësinë e saj. Ndërsa në punë, një projekt që do ju ofrohet sot, do të mundësojë avancimin në karrierë. Do të jeni të lumtur me këtë iniciativë dhe nuk do të hasni pengesa.

Demi 

Në raportin në çift do jeni në gjendje të përballoni një situatë të veçantë, duke e transformuar në diçka pozitive për lidhjen tuaj. Beqarët do të kenë mundësi të takojnë një person i cili mund të bëhet shumë i rëndësishëm në jetën e tyre. Në punë mos merrni vendime të nxituara, pasi mund të ketë pasoja. Mos u shpërqendroni, pasi hutimi juaj mund të jetë i rrezikshëm.

Binjakët 

Mos ja shfryni problemet e raportit në çift partnerit/es, por bëni diçka për të rigjallëruar raportin tuaj. Organizoni diçka të këndshme për një darkë speciale. Për ata që janë vetëm do të ketë një surprizë që nuk e prisnin, ku një ish- i juaji do të bëhet i gjallë dhe do ju shkaktojë ndonjë problem. Në punë do të jeni shumë të angazhuar dhe një ndryshim i papritur do t’ju detyrojë të përshtateni shumë shpejt me kushtet e reja.

Gaforrja 

Në dashuri mërzia që ju ka pushtuar në këtë periudhë më në fund do të zhduket dhe do të nisë një periudhë pozitive me entuziazëm të madh. Ata që janë vetëm do të heqin çdo dyshim që kishin mbi dikë që frekuentojnë, duke kuptuar se është i ndershëm. Në punë, suksesi juaj do të bezdiset nga ndonjë koleg. Bëni kujdes, pasi ky shqetësim do jetë i vazhdueshëm.

Luani 

Në raportin në çift do përjetoni një moment plot emocione. Momentet e tensionit do zhduken dhe do rikthehet dashuria e dikurshme. Për ata që janë vetëm, këshillohet që të mos shqetësohen nga mendimet negative ndaj një personi për të cilin kanë interes. Në punë do të keni mundësi për një detyrë të re, bazuar në aftësitë tuaja. Ndërsa kush po kërkon punë, kjo është dita e duhur për të dërguar një CV, apo për t’u interesuar për një pozicion.

Virgjëresha 

Jeta në çift gjatë kësaj të enjte nuk do të jetë shumë e favorshme. Ëmbëlsia e fillimit do të zhduket, ndaj bëni kujdes që ta rikuperoni. Ndërsa ata që janë vetëm do të kenë shumë sukses në një raport të ri.  Në punë do të keni një ditë të vështirë. Nuk do të tregoheni aspak tolerant, por këshillohet që të ndryshoni sjellje.

Peshorja 

Do të ketë trazira lidhur me pasionin në çift. Ata që janë vetëm do të kenë mundësi që të njohin persona tërheqës. Në punë duhet të përmirësoni cilësinë si personale edhe në skuadër. Do të keni shumë sukses, falë bashkëpunimit. Financat do vijnë duke u përmirësuar ndjeshëm falë menaxhimit tuaj të mirë.

Akrepi 

Dita është ideale për të organizuar diçka të këndshme me partnerin/en tuaj, edhe nëse dilni, por edhe nëse rrini në shtëpi. Ata që janë vetëm do ankohen pasi nuk kanë një lidhje, por nga ana tjetër e duan lirinë që kanë. Në punë do të jeni me fat. Do të keni mundësi të mira, të cilat duhet t’i kapni fluturimthi, pasi do të përmirësojnë aktivitetin tuaj në punë.

Shigjetari 

Ka ardhur momenti që të tregoni më shumë vëmendje ndaj lidhjes tuaj. Nëse nuk e keni zyrtarizuar, ky është një moment i mirë për ta bërë. Për ata që janë vetëm do të ketë shumë mundësi, por çdo gjë do të varet nga ju. Është momenti që të mendoni se çfarë doni vërtetë në jetë. Në punë bëni mirë që në këtë periudhë të mos bëni shaka. Do të jeni shumë nervoz dhe kolegët tuaj do të befasohen, duke pasur parasysh simpatinë që kanë për ju.

Bricjapi 

Ky është momenti i duhur për t’i kushtuar më shumë vëmendje partnerit/es, dhe për ta befasuar me veprimet tuaja. Ata që janë vetëm do jenë shumë aktiv në kërkimin e shpirtit binjak dhe do jenë të vendosur për të bërë ndryshime të statusit. Në punë pas një periudhe negative do të rikthehet fati. Aftësia juaj nuk do të kalojë pa u vënë re dhe pa u shpërblyer.

Ujori 

Do të keni shumë entuziazëm në raportin tuaj në çift. Organizoni një darkë të bukur me partnerin/en. Beqarët mund të afrohen me ish- in për shkak se historia e tyre nuk është harruar. Në punë do të keni shumë energji dhe do të arrini që të mbyllni çdo gjë në kohën e duhur. Kujdes me organizimin pasi mund të jetë një defekt i madh.

Peshqit

Në jetën martesore do të keni shumë lumturi. Ndajini zgjedhjet tuaja me partnerin/en, i cili do ju vijë shumë në ndihmë. Për ata që janë vetëm, kjo ditë do të jetë shumë negative. Nuk do të keni aspak dëshirë për të takuar miqtë tuaj dhe as të bëni njohje të reja. Në punë, do të jeni gati të pranoni ide të reja dhe këshilla nga ata që punojnë me ju. Do të bëni çdo punë që ju ngarkohet dhe do të merrni përsipër përgjegjësitë.