Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 20 shkurt 2019

Horoskopi, e mërkurë 20 shkurt 2019

DASHI

Ti zakonisht i shtyn gjërat që të shkojnë më shpejt, por tani kjo nuk është një prioritet për ty sepse çdo gjë po shkon mirë. Mund të të duhet pak shpjegim që të lehtësosh mendjen e kolegëve të shqetësuar dhe anëtarëve të familjes. Le ta dinë që je në kontroll dhe e di saktësisht se çfarë po bën (edhe nëse nuk e bën). Tani është e rëndësishme të qëndrosh nën kontroll.

DEMI

Edhe pse ke kohë të lirë, nuk ke kohë për të humbur. Vetëm për shkak se nuk ndien presion nga forcat e jashtme nuk do të thotë se shpejtësia në të cilën udhëton ndikon vetëm tek ty. Njerëzit e tjerë varen nga ty dhe hapi yt. Ata duan që ti të vlerësosh se si ndihesh për veten, dhe të të bëjnë të lumtur që je pranë tyre. Do ndjesh shumë mbështetje.

BINJAKËT

Gjërat e mira vijnë tek ata që presin, kështu që nëse ke qenë duke pritur për një kohë që gjërat të rregullohen, sot do shohësh përmirësim! Nëse axhenda jote është e mbushur, bëhu gati për disa anulime të minutës së fundit ose riprogramim. Ti mund të dëshirosh të kesh plane rezervë, në mënyrë që të mund të shfrytëzosh plotësisht kohën shtesë, të mendosh për diçka që mund të bësh vetë. Durimi është një aftësi e vështirë për të zotëruar, por ti keni qenë një student/e i/e shkëlqyer, dhe sot do të shpërblehesh.

GAFORRJA

Mos hezito të shtysh disa takime – njerëzit me të cilët po merreni janë gati për një zë të freskët dhe ti je personi i duhur që mund t’ia japësh. Në aspektin e punës dhe në aspektin e lojës, roli yt në mesin e njerëzve të tu po rritet pasi ata e kuptojnë se ka gjëra që vetëm ti mund ti bësh. Njerëzit po ngjiten tek ty dhe kështu mund të kesh të drejtë të jesh skeptik (por jo i/e dyshimtë) për motivet e tyre.

LUANI

Ideja jote e re po digjet në mesin e miqve të tu! Bëhu gati për një rritje të madhe të trafikut social, teksa njerëzit hyjnë dhe dalin nga jeta në modele zbavitëse. Nëse je turist/e jashtë qytetit mund të përfundosh duke qëndruar më gjatë se sa ke planifikuar, por do të jesh i/e etur të zgjerosh rolin tënd si mikpritës/e dhe udhërrëfyes/e. Ti ke një plan të qartë dhe kohën që të nevojitet për ta kryer atë.

VIRGJËRESHA

Mund të ndihesh sikur po ec kundër erës sot. Nëse kjo ndodh, konsidero thjesht kthimin e drejtimit tënd. Shko me rrjedhën dhe përdor fleksibilitetin tënd për të zbutur rrugët me gunga gjatë udhëtimit tënd. Nëse godet një mur me tulla ose pengesë tjetër, përdor kreativitetin tënd për të gjetur një zgjidhje. Konfrontimi nuk kërkohet gjithmonë për të kapërcyer gjërat që po qëndrojnë prapa.

PESHORJA

Kur të kërkohet të japësh opinionin tënd, mos u frikëso nga personi që po bën pyetjen. Ndaj ndjenjat e tua – mund të dëshirosh të pastrosh disa gjëra, por nuk duhet të pakësosh perspektivën tënde të vërtetë. Tani ti ke një qartësi të fortë, kështu që ajo që sheh është e vërteta, qoftë kjo pikëpamje popullore apo jo. Ti mund të shohësh disa probleme potenciale që krijohen, kështu që bëj atë që mundesh për të parandaluar që gjërat të mos tensionohen.

AKREPI

Përgatitu për të patur një performancë komanduese – nuk mund të dëshirosh të bësh publike lajmet e fundit, por duket sikur askush nuk mund të presë për të rejat e fundit. Zbulo aq gjëra sa dëshiron. Kufizimi i gjërave është zgjedhje, jo kërkesë. Pra, ji i/e fortë dhe mbaj fort kufijtë e tu personalë. Është e vërtetë se të tregosh kush je është e vetmja mënyrë për t’u lidhur me njerëzit e tjerë; por është gjithashtu e vërtetë që nëse po jep shumë gjëra larg vetvetes.

SHIGJETARI

Nëse je në një gjendje ëndërrimtare, qëndro ashtu – tani është një kohë shumë e mirë për të shqyrtuar se çfarë po ndodh në jetën tënde. Largimi nga nxehtësia e veprimit është një lëvizje e mençur, kështu që nëse mund të korrigjosh disa ngjarje në kalendarin tënd dhe qëndrosh i/e qetë nga mendimet, kjo do të ishte një gjë shumë e mirë. Fokuso mendimet tua në vlerësimin e vendimeve tua të fundit – dhe pasojat e tyre. Nëse kërkon qetësi dhe nuk mund ta gjesh sot, përpiqu ta gjesh sa më shpejt.

BRICJAPI

Nëse je në mes të negociatave të rëndësishme ose po përpiqesh të bësh plane udhëtimi, atëherë sot është një ditë e mirë për të provuar dhe finalizuar gjërat. Ti mund të kesh nevojë të jesh personi i cili shtyn për një zgjidhje të shpejtë, prandaj përgatitu që të jesh më i sigurt se normalisht. Koha po mbaron dhe ti duhet të veprosh shpejt për të marrë përfitimet më të mira. Ti je personi që është në mes të çdo gjëje, dhe ky pozicion i lakmueshëm të jep shumë energji.

UJORI

Tani për tani ti duhet të ndalosh veten që të mos vazhdosh rrugën në të cilën je aktualisht. Nuk është se je domosdoshmërisht në një rrugë të gabuar, por ti duhet të ndalesh. A e kupton vërtet se ku je dhe çfarë po bën? Këto janë të gjitha pyetje të rënda që mund të jenë të vështira për t’u përgjigjur, por janë shumë më të lehta për t’u përgjigjur kur jeta jote nuk fluturon me 1 mijë milje në orë.

PESHQIT

Dita e sotme do të bazohet tek lidhjet. Nëse je aktualisht në një marrëdhënie romantike, ti duhet të lësh mënjanë disa gjëra për tu marrë me të tjera. Nëse po kërkon të fillosh një marrëdhënie romantike, shpërndaj fjalën rreth rrjetit të miqve tuaj. Shanset janë të mira që dikush do të njohë dikë që mund të jetë i përsosur për ty – ose të paktën për një natë argëtimi.