Horoskopi Horoskopi, e shtunë 6 maj 2023

Horoskopi, e shtunë 6 maj 2023

DASHI

Kjo ditë fillon paksa në lëvizje të ngadaltë nga pikëpamja e dashurisë. Ka mjaft ndryshime në punë, por duhet të përshkruani kufijtë tuaj menjëherë, si me shefat ashtu edhe me kolegët tuaj. Bëjini gjërat menjëherë të qarta nëse nuk doni të gjeni surpriza të këqija.

DEMI

Është një kohë mjaft konfuze në dashuri dhe mos bëni gabimin t’i ktheheni një lidhje të vjetër. Në punë mund të ketë diskutime me dikë nga Ujori ose Luani.

BINJAKËT

Kjo fundjavë ka filluar të jetë një kohë vërtet interesante për ndjenjat, ndaj mos qëndroni brenda. Në punë jeni duke punuar shumë dhe jeni të lodhur edhe nëse së shpejti do të keni një shpërblim.

GAFORRJA

Në dashuri jeni përballë një zgjedhjeje vendimtare. Mund të ketë disa ngadalësime në punë, por asgjë shumë serioze. Do të jeni në gjendje të arrini gjëra të mëdha dhe mos e fajësoni veten nëse diçka nuk shkon ashtu siç dëshironi. Me pak fjalë, përfitoni më të mirën nga një situatë e keqe.

LUANI

Nëse doni të takoni njerëz të rinj, kjo është koha e duhur për ta bërë këtë. Në punë mos kini frikë të përfshiheni edhe në gjëra të reja.

VIRGJËRESHA

Ditë e bukur për dashuri dhe takime të reja. Në punë do jeni të detyruar të dëgjoni veten për të marrë atë që dëshironi. Tregoni karakterin tuaj dhe do të shihni se nuk do të keni asnjë pishman, pavarësisht se çfarë.

PESHORJA

Ka ardhur koha për të sqaruar se çfarë nuk shkon me dashurinë. Në punë duhet të ndryshoni disa gjëra dhe t’i kushtoni vëmendje shpenzimeve të tepërta. Në fakt, portofolin tuaj ka “qarë” kohët e fundit sepse keni shpenzuar përtej mundësive tuaja, prandaj merreni gjërat me qetësi.

AKREPI

Në dashuri duhet të ruani qetësinë dhe të mos mbyteni nga luhatjet e humorit. Në punë do keni disa intuitë të mira.

SHIGJETARI

Të gjitha takimet e reja këto ditë janë premtuese. Për sa i përket punës, mos u shqetësoni sepse do të vijnë konfirmime të mira. Ditë të shkëlqyera për ata që kërkojnë profesione të reja.

BRICJAPI

Në dashuri duhet të keni kujdes nga një tension i vogël në ajër, veçanërisht në historitë e lindura së fundmi. Në punë, kënaquni me atë që keni, të paktën tani për tani. Jeni pak të lodhur nga rutina e zakonshme dhe dëshironi të njiheni dhe vlerësoheni më shumë, por për momentin nuk ka shumë mundësi të tjera.

UJORI

Në dashuri duhet të jeni të kujdesshëm sepse hëna është e kundërt dhe mund të shkaktojë shqetësime. Është një kohë e qetë në punë. Ju mund të vazhdoni me projektet tuaja.

PESHQIT

Këto ditë janë shumë të bukura për dashurinë, ndaj lëre veten të lirë. Në punë mund ta korrigjoni goditjet, nëse kohët e fundit keni pasur gabime. Duhet të jeni në gjendje të pranoni gabimet tuaja dhe të kuptoni se ku keni gabuar. Me pak fjalë, mos u mashtroni nëse diçka nuk shkon sipas planit.