Aktualitet I shpallur në kërkim nga Italia, arrestohet në Sauk 35-vjeçari

I shpallur në kërkim nga Italia, arrestohet në Sauk 35-vjeçari

Një 35-vjeçar është arrestuar nga Policia e Shtetit për llogari të drejtësisë italiane, e cila kishte e kishte shpallur në kërkim.

Gjatë operacionit të koduar “Milano 2”, shërbimet e Policisë kanë kapur në Sauk, dhe kanë arrestuar me qëllim ekstradimin, shtetasin S. S., 35 vjeç.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Milanos, Itali, i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprën penale “Pjesëmarrje në grup kriminal, me qëllim trafikimin e narkotikëve”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi, në Itali.