Politika Rama, darkë me Yuri Kim në rezidencën amerikane

Rama, darkë me Yuri Kim në rezidencën amerikane

Kryeministri Rama ndodhet në takim me ambasadoren Yuri Kim në rezidencën amerikane.

Pavarësisht se takimi vjen vetëm pak orë pas arrestimi të ish-kryebashkiakut socialist Vangjush Dako, nuk dihet ende nëse kjo do të jetë temë e diskutimit mes Ramës dhe Kim.

Ambasadorja amerikane ka nisur takimet e lamtumirës me përfaqësuesit e politikës dhe medias.