13/04/2024
Tags Aeroporti i Vlorës

Tag: aeroporti i Vlorës

Balluku: Kur nis puna për Aeroportin e Vlorës

Në Kryeministri u zhvillua aktiviteti për prezantimin e hapjes së garës për ndërtimin e aeroportit ndërkombëtar të Vlorës. Ministrja e Energjisë dhe Infrastrukturës, Belinda...

FOTO: Si do të jetë aeroporti i Vlorës

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku prezantoi projektin për aeroportin e ri që do të ndërtohet në zonën e Vlorës. Sipas ministres së...