23/10/2021
Tags Alienet

Tag: alienet

Fizikani i “Ekuacionit të Zotit”: Afrimi me alienët do të ishte...

Michio Kaku është profesor i fizikës teorike në City College, Nju-Jork, me dalje të shumta televizive dhe autor i disa librave shumë të shitur....

Shkencëtarja: Në hënën e Jupiterit ka jetë aliene

Një shkencëtare britanike është shprehur për mediat se është pothuajse e sigurt se hëna e Jupiterit, Europa, është vendi ku mund të gjejmë jetë...

Jeta jashtëtokësore mund të fshihet në Hënë

Dëshmia e jetës jashtëtokësore mund të jetë shumë më afër Tokës sesa e imagjinojnë shumica sipas një shkencëtari të Harvardit. Profesori i Harvardit, Abraham Loeb,...

Amerikanët besojnë në ekzistencën e jashtëtokësorëve: Qeveria fsheh provat

Një pjesë e mirë e qytetarëve amerikanë besojnë në ekzistencën e jetës jashtëtokësore, madje duke pretenduar se kanë parë alienë. ¾ e qytetarëve amerikanë besojnë...

Bernie Sanders bën premtimin e pazakontë: Nëse zgjidhem President do tregoj...

Senatori shpresues i Shtëpisë së Bardhë, Bernie Sanders ka bërë një premtim të pazakontë për të marrë votat e amarikanëve.  Ai tha se nëse...

Këta burra besojnë se janë rrëmbyer nga alienët

Charles Hickson dhe Calvin Parker janë dy burra nga Pascagoula, Misisipi, të cilët pretendojnë se u rrëmbyen nga alienët, teksa ishin duke peshkuar në...

Projekti sekret “Blue Book”: Ja çfarë zbuloi qeveria e SHBA mbi...

Qëkur njeriu ka ecur për herë të parë mbi Tokë, dhe sidomos që kur eci mbi Hënë, një pyetje e ka përndjekur njerëzimin: a...

10 teori konspirative për jashtëtokësorët

1- Teoria e “kopshtit zoologjik” Njerëzimi, jashtëtokësorët i sheh vetëm si posedues të inteligjencës së jashtëzakonshme. Nuk na kontaktojnë në mënyrë që të mos ngatërrojnë...

Alienët janë të gjelbër? Jo, jashtëtokësorët mund të jenë ngjyrë violë

Shpesh kur mendojmë për jetën aliene, imagjinata jonë i mendon si “njerëz të gjelbërt”. Por ndoshta duhet të fillojmë të ndryshojmë mënyrën se si i...

Alienët kanë zbritur në Tokë?

Silvano P. Colombano, shkencëtar i Njësisë së Sistemeve Inteligjente të Agjencisë Amerikane për Kërkime Hapësinore (NASA), pretendon se krijesa inteligjente të jetesës në hapësirë...