19/07/2024
Tags Arrestimi i Henri Çilit

Tag: Arrestimi i Henri Çilit

Operacioni për ndalimin e Henri Çilit u dekonspirua nga një gjyqtare

Operacioni i policisë së Përmetit i koduar “Mezhgorani” është dekonspiruar nga një gjyqtare. News 24 zbuloi detaje nga dekonspirimi, sipas të cilit botuesi dhe analisti...

Avokati: Henri Çili nuk u arrestua, u vetëdorëzua të enjten

Në Shqipëri botuesi i njohur Henri Çili, i cili u arrestua mbrëmjen e së enjtes nën dyshimet se ka ndërhyrë për të siguruar favore...

Avokati i Çilit tregon detaje nga ndalimi: Pse Prokuroria e Përmetit...

Avokati i botuesit Henri Çili, Andi Duraj ka treguar detaje nga ndalimi i klientit të tij, duke e cilësuar veprim të paligjshëm. Në një prononcim...

PD për arrestimin e Çilit: Pse po fshihet emri i drejtuesit...

Partia Demokratike ka akuzuar Prokurorinë dhe Policinë e Shtetit se po përdorin standarde të dyfishta, duke hequr nga dosja e hetimit emrin e një...

Arrestimi i Çilit/ Flasin kolegët, Eni Vasili: Bashkëpunëtor i çmuar. Çani:...

Analistët e njohur, kolegët gazetarët, kanë reaguar pas arrestimit të botuesit, Henri Çili. Pas Alfred Lelës, Enkel Demit dhe Preç Zogajt, në studio të ndryshme...

Arrestimi i Henri Çilit, flet Meta: Nuk habitem

Presidenti Ilir Meta, në një konferencë për shtyp mesditën e së shtunës, deklaroi në lidhje me arrestimin e Henri Çilit se nuk do të...

Henri Çili: Nuk kam kryer asnjë shkelje, do ta vërtetoj

Gazetari dhe botuesi Henri Çili ka folur pas ndalimit të tij nga policia një ditë më parë. Mësohet se në dëshminë e tij të dhënë...