26/02/2024
Tags Jupiter

Tag: jupiter

Teleskopi më i fuqishëm në botë tregon pamje të pabesueshme të...

Teleskopi hapësinor “Webb”, më i madhi dhe më i fuqishmi në botë, sjell për herë të parë pamje të pabesueshme të Jupiterit, planetit më...

Foto e pabesueshme të NASA-s: Shikonin Jupiterin me të gjithë madhështinë...

NASA publikoi imazhet e rralla dhe me cilësi të lartë të shkrepura nga sonda “Juno”, në të cilat shfaqet me të gjithë madhështinë e...

Shkencëtarja: Në hënën e Jupiterit ka jetë aliene

Një shkencëtare britanike është shprehur për mediat se është pothuajse e sigurt se hëna e Jupiterit, Europa, është vendi ku mund të gjejmë jetë...

Saturni i merr vendin Jupiterit si planeti me numër më të...

Saturni ka kapërcyer Jupiterin si planetin me një numër më të madh hënash. Një ekip studiuesish amerinanë zbuluan 20 hëna të reja që rrethonin...