18/07/2024
Tags Koronavirusi ne Kine

Tag: koronavirusi ne Kine

Gabimi i madh kinez: Vetëm 6 ditë do të mjaftonin për...

Gjashtë ditë pasi qeveritarët kinezë, vunë re se mund të përballeshin me një epidemi virusi, në qytetin e Wuhan ku ishte dhe epiqendra e...

Rekord rastesh të reja të importuara me COVID-19 në Kinë

Kina njoftoi sot 97 raste të reja të importuara të kontaminuara me koronavirusin e ri, një nivel që nuk ishte arritur që prej fillimit...

Asnjë viktimë në 24 orët e fundit nga COVID-19 në Kinë

Që nga janari i këtij viti Kina ka raportuar çdo ditë për jetë të humbura, duke shkuar në 3331 viktima. Për herë të parë sot,...