15/07/2024
Tags Spak

Tag: spak

Kur do të kemi rezultate? Flet drejtuesi i SPAK

Që prej krijimit të Prokurorisë së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar të shumta janë rezultatet që priten prej saj. Arben Kraja, drejtuesi i...

Ambasadorja Kim: SPAK duhet të ketë sukses

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim, ka dhënë sot një mesazh të fortë për sundimin e ligjit në vend. Kryediplomatja amerikane shkruan...

SPAK sekuestron pasuritë bashkëpunëtorit shqiptar të klanit mafioz italian

SPAK ka sekuestruar pasurinë e Bledar Seferit, i arrestuar si bashkëpunëtor i shtetasit italian Giovanni Di Cosimo, i cilësuar si një nga bosët e...

Kaloi vetting-un, Doloreza Musabelliu emërohet prokurore e re e SPAK

Këshilli Lartë i Prokurorisë emëron prokuroren e re të SPAK. Ajo është Doloreza Musabelliu, e cila pasi kaloi shkallën e parë të vetting-ut. Ndaj...

Numri një i SPAK kërkon prokurorë shtesë: Rezultatet duan kohë

Drejtuesi i Prokurorisë së Posaçme, Arben Kraja, shfrytëzoi tryezën për korrupsionin, për t’i ripërsëritur kreut të Këshillit të Lartë të Prokurorisë kërkesën për plotësimin...

“SPAK, mundësia jonë për një fillim të ri”, kreu i KLP:...

Pritshmëritë ndaj SPAK-ut janë të mëdha, por rezultatet nuk do të jenë të afërta. Në një intervistë për A2, kryetari i Këshillit të Lartë...

PD: Kreu i SPAK, ushtar i diktaturës

Një dokument i publikuar në internet se kreu i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka qenë hetues në kohën e...

Ngritja e SPAK, ish-ministri Manjani: Të bën gjëmën, është institucion “monstër”

Ish-ministri i drejtësisë, Ylli Manjani, në një lidhje direkte për emisionin “Opinion” ka folur mbi ngritjen e  SPAK. Manjani tha se është një institucion që...

“Drejtuesi i SPAK ka qenë zyrtar i qeverisë së Ilir Metës”

Prokurori Arben Kraja u zgjodh sot drejtuesi i SPAK, Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion. Ai është më i vjetri në moshë nga të gjithë anëtarët e...

Pas krijimit të SPAK, në pritje të “FBI-së” shqiptare: Si do...

Tre vjet pasi u miratua Reforma në Drejtësi, Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, SPAK, ka nisur zyrtarisht këtë të enjte...