19/05/2024
Tags Spak

Tag: spak

Zgjedhja e kreut të SPAK, Soreca: Ditë e rëndësishme për drejtësinë

Zgjedhja e kreut të SPAK është përshëndetur edhe nga ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca. Në një postim në rrjetet sociale, diplomati evropiane thotë...

Arben Kraja, kreu i ri i SPAK: Agresivë kundër korrupsionit

Këshilli i Lartë i prokurorisë ka emëruar Arben Krajën si drejtues të ri të Strukturës së Posaçme Anti Korrupsion. Kraja mori 6 vota nga anëtarët...

Kryemadhi përshëndet SPAK-un: Koha e “të fortëve”, kriminelëve me pushtet, ka...

Edhe kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas betimit te Presidenti Ilir Meta të 8 anëtarëve të SPAK-ut. Në një postim...

PD reagon për SPAK: Shqipëria ka një shans real për të...

Mbi zhvillimin e ceremonisë solemne në institucionin e kryetarit të shtetit, ku u betuan para presidentit Ilir Meta, të tetë anëtarët e Prokurorisë së...

Tetë prokurorët e SPAK betohen para Presidentit. SHBA: Të paprekshmëve po...

Tetë anëtarët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Elida Kaçkini, Enkeleda Millonaj, Edvin Kondili, Behar Dibra, Arben Kraja, Klodian Braho,...

Drejtimi i SPAK/ Kondili: Hetimi pasuror çrrënjos strukturat e grupet kriminale

Pas Altin Dumanit dhe Arben Krajës, i fundit që ka prezantuar platformën ka qenë kandidati Edvin Kondili. Ai e ka vendosur theksin hetimet pasurore...

Drejtimi i SPAK/ Kraja: Përvoja si drejtues, pika ime e fortë

Kandidati tjetër për drejtimin e SPAK, Arben Kraja vlerësoi si pikë të fortë të tij përvojën e gjatë si Prokuror në Prokurorinë e Përgjithshme,...

Favoriti për të drejtuar SPAK tregon pikën e tij të fortë

Këshilli i Lartë i Prokurorisë nisi intervistimin e tre kandidatëve për drejtues të Prokurorisë së Posaçme, pjesë e Strukturës së Posaçme Antikorrupsion. Kandidati i...

“Lindja” e SPAK, Ibrahimi: Në datën 20 dhjetor s’ka më Krime...

Gent Ibrahimi, pas mbledhjes së KLP tha se në datën 20 dhjetor nuk do të ketë më Gjykatë Për Krime të Rënda. Ai tha se...

Dy mln dollarë dhe 35 prokurorë amerikanë për SPAK, SHBA: Arrestime...

Përveç mbështetjes financiare me dy milionë dollarë për SPAK, Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të ndihmojnë këtë strukturë edhe me prokurorë dhe hetues...