19/06/2024
Tags Vladimir Putin

Tag: Vladimir Putin

Provokimi i radhës nga Rusia: Putin e mban me vete valixhen...

“Presidenti Vladimir Putin i mban gjithmonë me vete instrumentet e nevojshme të komunikimit, përfshirë ato strategjike, kudo që ndodhet”. Kështu u shpreh zëdhënësi i Kremlinit,...

I dha dorën mjekut me koronavirus, Putin lë zyrën dhe punon...

Presidenti rus Vladimir Putin nuk do të paraqitet më në zyrë dhe do të punojë nga shtëpia, pasi mjeku me të cilin shtrëngoi dorën...

Moskë, infektohet me Covid-19 mjeku që u takua me Presidentin Putin

Mjeku kryesor i spitalit më të madh të Moskës që po trajton pacientët me koronavirus tha të martën se ai ka rezultuar pozitiv me...

Dorëzohet dhe Rusia, Putin i kërkon njerëzve të qëndrojnë në shtëpi

Në një fjalim të rrallë televiziv, presidenti rus Vladimir Putin i kërkoi rusëve të “tregohen të disiplinuar e të përgjegjshëm” dhe të qëndrojnë në...

Putin heq kollaren dhe vesh “kostumin e verdhë” për të vizituar...

Presidenti rus Vladimir Putin ndërroi këmishën dhe kravatën e tij të zakonshme për veshjen e posaçme mbrojtëse ndërsa vizitoi pacientët që po trajtohen për...

A po bëhet Putin president i përjetshëm?

Spekulimet rreth të ardhmes politike të Presidentit rus Vladimir Putin, u qartësuan këtë javë. Udhëheqësi rus shfrytëzoi autoritetin e tij për të ndryshuar kushtetutën...

Presidenti i përjetshëm Vladimir Putin

Duke ia lejuar vetes të jetë president deri më 2036, Putin ka siguruar, se për një periudhë të parashikueshme: Ai do të mbetet i...

Putin merr një propozim për martesë në mes të rrugës (Video)

Gjatë një bisede me qytetarët e Ivanovos, presidenti rus Vladimir Putin mori një propozim për martesë nga prej vajze të atyshme. E gjitha ndodhi...

Putin do në Kushtetutën e re martesën tradicionale dhe Zotin

Presidenti rus Vladimir Putin ka propozuar rishikimin e Kushtetutës, ku martesa të përcaktohet si bashkimi i një burri dhe gruaje, duke përjashtuar martesën mes...

Një rreng në Moskë dhe sa popullaritet gëzon realisht Putin?

Një video e një blogeri nga Rusia, pjesë e një rrengu të tij, është përhapur në mënyrë virale dhe pa dashur ka kapur thelbin...