Kryesore Zbardhen emrat e tre kandidatëve të mundshëm të grupimit Alibeaj për Tiranën

Zbardhen emrat e tre kandidatëve të mundshëm të grupimit Alibeaj për Tiranën

Grupimi Alibeaj, që zyrtarisht njihet nga institucionet si Partia Demokratike, ka marrë tre propozime nga të cilat mund të zgjedhë për kandidatin që do të përfaqësojë partinë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Sipas burimeve, përveç Rudi Erebarës, janë propozuar edhe Jonila Godole dhe Roland Bejko.

Pas vendimit të KQZ për të regjistruar PD-në me nënkryetar Enkelejd Alibeaj dhe duke refuzuar Sali Berishën, ky grup bëri thirrje për regjistrimin e kandidatëve të Rithemelimit nën siglën e PD-së zyrtare. Por kërkesa u refuzua vazhdimisht nga pala tjetër.

Rithemelimi ka prezantuar si kandidat për Bashkinë Tiranë, Belind Këlliçin, ndërsa të shtunën PS-ja pritet të zyrtarizojë kandidatët e saj, ku për Tiranën Erion Veliaj është i sigurt drejt rikandidimit.