Aktualitet Zbardhja e 16 ngjarjeve kriminale, policia jep detaje: 13 të arrestuar dhe...

Zbardhja e 16 ngjarjeve kriminale, policia jep detaje: 13 të arrestuar dhe tre të shpallur në kërkim

Kreu i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku në një konferencë për shtyp për operacionin e zhvilluar mbrëmjen e së mërkurës, të koduar “Never Forget” tha se në total janë zbardhur 16 ngjarje kriminale, mes të cilave 6 vrasje.

Në total janë lëshuar 15 urdhra ndalimi, nga të cilat janë ekzekutuar 12, ndërsa 3 persona janë shpallur në kërkim.

Po ashtu, Rrumbullaku renditi të gjitha krimet e kryera nga ky grup me data dhe emra konkretë

Të arrestuar

1-Artan Tafani

2-Erisiana Abedini

3-Lulzim Spahia

4-Ligor Romaçka

5-Bujar Abedini

6-Bledar Berberi

7-Mariglen Topuzi

8-Enriko Xhahysa

9-Klea Xhafo

10-Idriz Manaj

11-Fatjon Veliu

12-Leart Haxhiu

Të shpallur në kërkim

1-Lorenc Lala

2-Firdeus Berberi

3-Kristi Bizheku

Vrasjet e zbardhura

Alban Semaku, 17 Tetor 2021

Çajup Selimi, 1 Qershor të 2021

Albi Bashaliu, 27 Dhjetor 2021

Fridmand Xhaferraj, 13 Maj 2021

Lulzim Qorri, 12 Dhjetor 2018 (Athinë)

Dikens Halili, 3 Tetor 2021 (Athinë)