Aktualitet Zjarr masiv në katin e 9 të një pallati në Tiranë (VIDEO)

Zjarr masiv në katin e 9 të një pallati në Tiranë (VIDEO)

Një zjarr masiv ka rënë këtë të enjte në katin e 9 të një pallati në Tiranë.

Zjarr kanë marrë dy katet e fundit të një pallati në zonën ku ndodhen zyrat e DPSHTRR-së, në rrugën “Sali Butka”.

Mësohet se të gjithë banorët e pallatit kanë dalë jashtë, ndërsa në vendin e ngjarjes ndodhen forcat zjarrfikëse, ashtu sikurse policia.

Deri në këto momente fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar. Shkaqet e rënies së zjarrit nuk dihen ende.

“Më datë 14.09.2023, rreth orës 14:20, në rrugën “Sali Butka”, ka rënë zjarr në ballkonin e një banese, në katin e fundit të një pallati. Në vendngjarje janë shërbimet e Policisë dhe zjarrfikëset të cilat po punojnë për fikjen e zjarrit. Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes“, tha dhe Policia e Tiranës në një njoftim paraprak për mediat.