Aktualitet Atentati në Elbasan, ndërron jetë në spital dhe Ardian Çollaku

Atentati në Elbasan, ndërron jetë në spital dhe Ardian Çollaku

Ardian Çollaku alias Ardian Subashi ka ndërruar jetë në mesnatë në Spitalin e Traumës në kryeqytet.

Çollaku ndodhej në vdekje klinike që prej mbrëmjes të së hënës pasi kishte rënë pre e një atentati mafioz në hyrje të Elbasanit pranë një karburanti.

Çollaku fillimisht u raportua i vdekur, por më pas Spitali i Elbasanit njoftoi duke thënë se ishte në vdekje klinike në gjendje tepër të rëndë. Ai u dërgua në gjendje kome drejt Spitalit të Traumës në Tiranë, por për shkak të plagëve të shumta ndërroi jetë në mesnatë.

Viktimë e atentatit që tronditi Elbasanin mbrëmjen e së hënës është edhe Lulzim Bitri, i cili mbeti i vdekur në vend. Ai dhe Ardian Çollaku po ecnin në rrugë kur u qëlluan me breshëri arme nga një makinë në lëvizje.