Opinione Donald, valoja drurit…

Donald, valoja drurit…

Nga Artan Hoxha

Tashme duket qarte se Donald Lu eshte ambasadori amerikan qe ka bere me shume armiq ne kete vend se askush tjeter.

Sepse si askush tjeter, jo thjeshte ka thene ato qe s’guxon njeri tua plas ne surrat baballareve te kombit tone, por ua ka futur kembet ne nje kepuce dhe i ka lene si legen te dera ambasades…

Donald Lu eshte ambasadori dhe perfaqesuesi me i larte i Amerikes ne vendin tim…

E mbeshtes ambasadorin Lu dhe veprimin e tij kunder kryeprokurorit me te paafte dhe me te kapur nga politika, sepse Donald Lu eshte syri, veshi dhe zeri zyrtar i Amerikes ne kete vend, ….

Dhe une besoj te Shtetet e Bashkuara te Amerikes me shume se cdo president me musteqe apo pa musteqe, se cdo kryetar kuvendi i shendoshe apo i dobet qofte ai, se cdo kryeminister apo ish-kryeminister i gjate ai shkurter qofte ai…

Lu, valoja drurit, se “te paprekshmit” ne kete vend kane filluar te te shohin dhe ne enderr….