Horoskopi Horoskopi, e mërkurë 8 mars 2023

Horoskopi, e mërkurë 8 mars 2023

DASHI

E mërkura do të jetë e shkëlqyer për të folur për dashurinë ose për të sqaruar situata të ngatërruara dashurie: mund të bëni plane edhe me partnerin tuaj. Për sa i përket punës, mos u shqetësoni.

DEMI

Dita do të fillojë ngadalë për ju, por nga pasditja gjërat do të fillojnë të përmirësohen. Mundohuni të shmangni konfliktet. Për sa i përket punës, lajme të mira për bashkëpunime të frytshme po vijnë.

BINJAKËT

Përfitoni nga energjia që do të keni në mëngjes, për të shprehur ndjenjat tuaja, sepse pasdite mund të ketë disa probleme apo diskutime që duhet t’i shmangni ose t’i zgjidhni. Për sa i përket punës, pasdite ka rrezik për disa mosmarrëveshje apo gabime.

GAFORRJA

Dita do të nisë ngadalë, por do të qetësohet, që në orët e para të pasdites. Sa i përket dashurisë, përpiquni të flisni me partnerin në mbrëmje. Për sa i përket punës, ndoshta ka një marrëveshje për t’u rishikuar, ndoshta duke kërkuar ndihmën e një eksperti…

LUANI

Gjatë ditës duhet të përpiqeni t’i lini gjërat të rrëshqasin dhe të shmangni konfliktet. Për sa i përket punës, mund të ketë vonesa dhe ndryshime të mundshme.

VIRGJËRESHA

8 Marsi do të jetë paksa e diskutueshme, por në përgjithësi do të jetë një e diel e mirë, veçanërisht në dashuri. Për sa i përket punës, përpiquni të qëndroni të qetë.

PESHORJA

Gjatë ditës së sotme, 8 Mars, do të përjetoni emocione të forta. Lëreni veten të shkoni në një aventurë të bukur në dashuri, që mund të kthehet në diçka të rëndësishme.

AKREPI

Nëse ka çështje për t’u sqaruar në dashuri, është më mirë ta bëni tani. Menjëherë. Ju duhet të përpiqeni t’i merrni me lehtësi disa situata. Për sa i përket punës, duhet të keni më shumë durim.

SHIGJETARI

Do të duhet të përfitoni nga mëngjesi për të bërë diçka të rëndësishme në lidhje me ndjenjat: Hëna është ende në shenjë. Gjatë pasdites mund të ketë disa dyshime. Për sa i përket punës, do të dëshironit të ndryshoni diçka. Mundohuni të kuptoni se çfarë.

BRICJAPI

Dashuria do të duhet të mbrohet gjatë orëve të ardhshme. Duke filluar nga pasditja e së mërkurës do të keni një Hënë dhe Venus të favorshme. Yjet do të jenë në gjendje t’ju tregojnë rrugën për të ndjekur edhe nëse një lidhje tani është në fund. Puna? Tani keni ide më të qarta.

UJORI

Gjatë orëve në vijim do të keni disa dyshime në dashuri, por pasdite gjithçka do të rikuperohet. Për sa i përket punës, duhet të bëni një bilanc të situatës për të kuptuar se cilin drejtim duhet të merrni, në jetën tuaj.

PESHQIT

Ju pret një ditë nervoze: në dashuri ka diçka që nuk shkon, prandaj përpiquni të shmangni diskutimet. Për sa i përket punës, ju ndjeni shumë lodhje dhe jeni nervozë dhe të paqartë për shkak të Hënës disonante.