Kryesore Shtimi i rasteve me Covid-19, Manastirliu thirrje qytetarëve

Shtimi i rasteve me Covid-19, Manastirliu thirrje qytetarëve

Pas përditësimit të situatës së pandemisë në vendin tonë, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Mansatirliu u është drejtuar qytetarëve me një thirrje.

Ajo apelon që të gjithë të respektojmë distancën, të vendosim maskën, si dhe ruajtjen e higjienës personale, për t’u përballur me Covid-19.

Në 24 orët e fundit, 4 të prekur nga virusi humbën jetën, ndërsa 83 persona të rinj u infektuan.