19/07/2024
Tags Barcelona

Tag: barcelona

Renditja: Barça, klubi më i mirë i dekadës së fundit. Ngjitet...

E para, Barcelona (2.877 pikë). I dyti Real Madrid (2.782 pikë), i treti Bayern Mynih (2.594.5 pikë). Ky është podiumi i klubeve më të...

Laporta e konfirmon në stol, Koeman do bëjë dy role te...

Pavarësisht eliminimit nga Champions League në raundin e 1/8-ave nga Paris Saint Germaine forma që ka treguar Barcelona në muajt e fundit ka qenë...

Barcelona do shesë emrin e “Camp Nou”, fondi do shkojë për...

Koronavirusi po e revolucionarizon botën, edhe atë të futbollit. Në këtë situatë, Barcelona po përgatitet për një vendim historik: të ndryshojë emrin e stadiumit...

Koronavirusi mbërrin në shtëpinë e Barcelonës, të parët preken mjekët

Regjistrohen rastet e para të koronavirusit edhe te Barcelona, klubi i madh spanjoll. Nuk bëhet fjalë për ndonjë lojtar, por për dy mjekët e...

Barcelona merr përkohësisht vendin e parë

Barcelona ka marrë një fitore shumë të mundimshme në ndeshjen e radhës përballë Real Sociedad në kampionatin spanjoll të futbollit me rezultatin 1-0. Ekipi mik...

Një milion euro për të diskredituar Messin, Pep dhe Piqué: Çfarë...

"Makineria e baltës" rrezikon ta njollosë keq Barcelonën, në mënyrë të pashlyeshme. Mbrëmjen e së dielës, “Cadena Ser” denoncoi lidhjen midis klubit katalanas dhe...

Largim gratis nga Barcelona? Ja klubet e mëdha që po tentojnë...

Stuhia është gati të shpërthejë mbi qiellin e Barcelonës. Pas debatit mes Erik Abidalit dhe Lionel Messit, e mërkura ishte një ditë qetësie, ditë...

Tension i lartë te Barcelona, Messi kundër Abidal

Situatë e tensionuar te Barcelona. Lionel Messi ka dalë hapur publikisht kundër drejtorit sportiv, Eric Abidal. Francezi ka thënë se fundi se trajneri Ernesto...

Prezantim unik: Dje po ecja mes lopëve, sot drejtoj Barcelonën

Quique Setien është prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës dhe ndihet në qiellin e shtatë. Ky është shansi i jetës për 61-vjeçarin dhe...

Revolucion te kontratat e Barcelonës, shtohet klauzola anti-Piqué

Vit i ri, klauzola të reja në kontratat e Barcelonës. Klubi katalanas ka menduar të shtojë klauzolën anti-Piqué në kontratat që do të firmosen...