04/03/2024
Tags Dua lipa

Tag: dua lipa

Dua Lipa tregon pse e publikoi albumin nga karantina

Dua Lipa ka publikuar albumin e saj të ri ndërsa qëndron në izolim për shkak të koronavirusit. Eksperiencën e saj, këngëtarja me origjinë shqiptare...

Dua Lipa: Ndihem në humor kur flas shqip. Zemërohem kur thonë...

Në një intervistë dhëne gazetës gjermane “Die Zeit” këngëtarja shqiptare Dua Lipa ka folur jo vetëm për muzikën dhe karrierën e saj, por dhe...

Shqiptarja tjetër e Sanremos (FOTO)

Në skenën e Teatrit Ariston u ngjitën dy bukuroshe shqiptare. Pas prezantueses Alketa Vejsiu, e cila ishte pjesë e festivalit të Sanremos në natën...

Një tjetër shqiptare në “Sanremo”, Dua Lipa i vë flakën skenës...

Në natën e katërt të festivalit të madh të muzikës në Itali, “Sanremo” është ngjitur në skenë një tjetër artiste shqiptare. Bëhet fjalë për Dua...

Alketa Vejsiu krahas Georginës së CR7, por edhe një tjetër shqiptare...

Festivali i Sanremos është padyshim një nga eventet më të ndjekura në Itali dhe jo vetëm, nga ata që pëlqejnë muzikën e lehtë italiane....

Dua Lipa: Kur isha e vogël nuk e vlerësoja emrin tim...

E ftuar në “Tonight Show” me Jimmy Fallon, Dua Lipa, foli për të kaluarën dhe fëmijërinë e kaluar në Londër, si fëmija e një...

Dalin në shitje bluzat e dizajnuara nga Dua Lipa, fitimet dhurohen...

Këngëtarja me origjinë shqiptare, Dua Lipa është një prej këngëtareve më të njohura të muzikës pop. Ajo është duke mbledhur fonde për t’ju ardhur...

Yjet për tërmetin, ndihmë dhe mbështetje për viktimat

Yjet e popit, Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha, kanë shprehur mbështetjen e tyre për Shqipërinë në mediat sociale, pas tërmetit vdekjeprurës që...

Dua Lipa, nismë për të mbledhur të ardhura: Ne jemi një...

Këngëtarja me famë botërore, Dua Lipa, është solidarizuar me gjendjen e jashtëzakonshme të krijuar në Shqipëri, pas tërmetit që mori shumë jetë njerëzish. Ajo...

Dua Lipa hapi MTV EMAs dhe u sigurua që të gjithë...

Këngëtarja shqiptare Dua Lipa, ishte përzgjedhur për të hapur një nga eventet më të mëdha të vitit në muzikë, MTV EMA, që u mbajt...