14/06/2024
Tags Irani

Tag: irani

Pse u katandis Irani në vatër koronavirusi në Lindjen e Mesme?

Në mes të pandemisë globale COVID-19, shumica e vendeve po luftojnë me bashkëpunimin dhe solidaritetin midis shtetit dhe popullit, gjë që nuk është rasti...

Pompeo: Irani një rrezik për botën, nuk raporton të gjitha rastet...

Sekretari i Shtetit Mike Pompeo lëshoi një deklaratë sot mbi Liderin Suprem të Iranit Ali Khamenei dhe trajtimin e regjimit iranian për shpërthimin e...

Irani refuzon ndihmën amerikane për koronavirusin dhe akuzon: E krijuat këtë...

Lideri Suprem i Iranit ka refuzuar ndihmën amerikane për përballimin e koronavirusit dhe ka thënë se “sharlatanët amerikanë” janë ata që mund të kenë...

Iran, rritet në 1.556 numri i të vdekurve nga Covid-19

Me 123 vdekjet e reja në Iran numri i të vdekurve nga koronavirusi i ri (Covid-19) është rritur në 1.556, transmeton Anadolu Agency (AA). Sipas...

Teherani paralajmëron: Nëse nuk ndiqen udhëzimet do të vdesin 3.5 milionë...

Autoritetet iraniane kanë paralajmëruar se nëse shoqëria nuk respekton rregullat e karantinës atëherë me miliona njerëz do të vdesin. Mesazhi është përcjellë nga një...

Ballkani një fushë beteje për propagandën iraniane

Ekspertët paralajmërojnë se rajoni i Ballkanit është plot me shënjestra të lehta për Iranin në përballjen e tij me Shtetet e Bashkuara. Nga Bojan Stojkovski...

A do të nxisin protestat në Iran një kryengritje popullore?

Protestat e iranianëve të irrituar prej rrëzimit aksidental nga ushtria të aeroplanit ukrainas, duket se sinjalizojnë një pakënaqësi më të thellë ndaj qeverisë. Demonstratat...

Zbulohet videoja e re të tragjedisë në Iran, aeroplani u godit...

Gazeta amerikane New York Times ka shpërndarë një video ku shihen momentet e fundit të aeroplanit ukrainas të goditur nga ushtria iraniane, që shkaktoi...

Kriza në Iran: Çfarë dimë dhe çfarë jo?

Udhëheqja iraniane ndodhet nën presion në rritje pas goditjes aksidentale të një avioni me pasagjerë. Që nga fundjava njerëzit protestojnë në rrugë. Ata i...

Protestat e studentëve përbëjnë kërcënim të ri për regjimin e Iranit

Protestat e udhëhequra nga studentët në Iran mund të përbëjnë rrezik më të madh për autoritetet sesa protestat kombëtare të nëntorit të vitit të...