26/02/2024
Tags Kriza politike

Tag: kriza politike

10 pikat e Rezolutës së PPE-së për Shqipërinë: Reformë zgjedhore, më...

Kriza politike në Shqipëri nuk ka kaluar jashtë vëmendjes së Kongresit të partive të qendrës së djathtë europiane që u mbajt në Zagreb. PPE firmosi...

Zbardhet takimi i Metës me opozitën, çfarë u diskutua

Presidenti i Republikës Meta zhvilloi sot një takim me kryetarët e partive të opozitës së bashkuar, drejtuar nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Në...

Palmer, thirrje opozitës shqiptare të marrë rolin që i takon: Me...

I dërguari i posaçëm i Departamentit të Shtetit për Ballkanin, Matthew Palmer u bëri thirrje udhëheqësve të partive në Shqipëri të zgjidhin me vullnetin...

Meta: Të mësojmë nga Kosova se si zgjidhet kriza

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim zëvendës kryetaren e Grupit Parlamentar të CDU/CSU, deputeten gjermane Katja Leikert. Me këtë rast, ai ka përsëritur...

Meta: Reflektoni, ose do më detyroni të vë lule te varri...

Është koha që të gjithë palët të marrin përgjegjësitë e tyre dhe të reflektojnë në lidhje me krizën e thellë që është vendi sipas...

Meta me propozim të ri: Gati t’i liroj karrigen Rexhep Mejdanit

Presidenti Ilir Meta doli këtë të enjte me një propozim të ri për kryeministrin Edi Rama në mënyrë që vendi të shkojë në zgjedhje...

Sonila Meço: Pas 30 qershorit “Rama ik” e pakuptimtë, Basha duhet...

Sonila Meço u shpreh se nëse opozita qëndron vetëm tek thirrja “Rama ik”, është e pakuptimtë pas 30 qershorit. “Ka një tejlodhje të elektoratit në...

“Oferta e zgjedhjeve të parakohshme, alamet byreku për opozitën”

Analisti Mustafa Nano deklaroi nga studio e emisionit “Opinion” në Tv Klan se nëse bëhet oferta e zgjedhjeve të parakohshme është një mundësi shumë...

Meta: Më tha Orban, kujdes nga Soros, por unë jam i...

Presidenti Ilir Meta kujtoi në fjalën e tij edhe një bisedë me Kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban, i cili e kishte paralajmëruar sipas tij,...

Meta: Më 13 tetor zgjedhje të përgjithshme dhe zgjedhje për President

Presidenti Ilir Meta tha se zgjidhja e tij për krizën politike është zhvillimi i zgjedhjeve të përgjithshme më 13 tetor, krah atyre vendore. “Më...