18/07/2024
Tags Kyriakos Mitsotakis

Tag: Kyriakos Mitsotakis

“Sa kravatë e bukur”, Rama-Mitsotakis shkrijnë akujt (FOTO)

Në Athinë po zhvillohet samiti i katërt euro-arab. Kryeministri Edi Rama ndodhet në kryeqytetin grek ku po merr pjesë në forumin ndërkombëtar për dialog...

Micotaqis në krye të qeverisë greke, Nano: Kohë të vështira për...

Kohë të vështira për Shqipërinë paralajmëron Mustafa Nano në raport me marrëdhëniet me qeverinë greke nën drejtimin e Micotaqis. Në monologun e kësaj të...

Rikthim i pushtetit të familjeve në Greqi

Partia konservatore greke, Nea Demokratia rikthehet sërish në pushtet. Kyriakos Mitsotakis i ka premtuar vendit ulje tatimesh, më shumë punësim dhe investime. Mbiemri i...

Kush është Kyriakos Mitsotakis, konservatori i dinastisë që do jetë kryeministër...

Grekët votuan të dielën në zgjedhjet e para parlamentare që kur vendi doli nga tri programe ndërkombëtare të shpëtimit, por ende po përballet me...