15/07/2024
Tags Lindja e mesme

Tag: lindja e mesme

Plani i Trumpit për Lindjen e Mesme: A është vërtet shansi...

Presidenti amerikan paraqiti në Uashington planin e paqes për Lindjen e Mesme, që parashikon zgjidhjen me dy shtete. Por kritikët thonë, se presidenti mban...

Plani i Trump për Lindjen e Mesme: Dy shtete, Jerusalemi kryeqytet...

Presidenti amerikan Donald Trump bëri sot publik planin e paqes në Lindjen e Mesme duke bërë thirrje për një zgjidhje me dy shtete. Plani i...

Trump rrezikon luftë në Lindjen e Mesme

Me vrasjen e gjeneralit iranian Soleimani presidenti i SHBA-së, Donald Trump riskon shpërthimin e dhunës së pakontrolluar në rajon. Po ashtu ai dobëson forcat...

Shkrihen akujt Arabi Saudite–Katar, por Doha përbetohet: Kurrë s’do i kthejmë...

Katari dhe Arabia Saudite kanë arritur të rifuten në bisedime, tha ministri i Jashtëm i Katarit Mohamed bin Abdulrahman al-Thani, duke thënë se Doha...

Analiza/ Sa ndikim ka realisht Rusia në Lindjen e Mesme dhe...

Liberalët dhe konservatorët në Perëndim duket se pajtohen në mënyrë të barabartë që Rusia është shfaqur edhe një herë si një superfuqi me shtrirje...