23/05/2024
Tags Lindja e mesme

Tag: lindja e mesme

The Economist: Pse Kombet e Bashkuara nuk i ndalojnë dot luftërat...

The Economist ka botuar një analizë të dështimit të Kombeve të Bashkuara për të zgjidhur konfliktet e Lindjes së Mesme. Trembëdhjetë të dërguar specialë të...

Erdogan: Turqia nuk do të lejojë që ‘Marrëveshja e Shekullit’ ta...

Turqia kurrë nuk do të lejojë që paqja në rajon të prishet nga i ashtuquajturi plani i paqes për Lindjen e Mesme, tha presidenti...

Dhëndri i Trump, i ashpër ndaj palestinezëve: Mjeshtra në humbjen e...

Jared Kushner, dhëndër dhe këshilltar i Presidentit amerikan Donald Trump, tha se Izraeli nuk duhet të marrë “rrezikun e njohjes së një shteti palestinez”...

Pëlqimi arab për “Marrëveshjen e Shekullit”: Ja ku shkojnë 50 miliard...

Në njoftimin e detajeve të “Marrëveshjes së Shekullit”, presidenti amerikan Donald Trump tha se arabët dhe palestinezët do marrin 50 miliardë dollarë ndihmë financiare...

Erdogan dënon liderët “tradhëtarë” arabë që mbështesin planin Trump për Lindjen...

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan ka dënuar sot vendet arabe që kanë mbështetur planin e prezantuar nga presidenti amerikan për Lindjen e Mesme, duke...

Izrael-Palestinë, çfarë duhet të dini për historinë e një konflikti 70-vjeçar

Marrëdhëniet izraelito-palestineze janë një histori lufte të vazhdueshme që e ka origjinën në mesin e shekullit XX. Përpjekje të shumta janë bërë për ta...

Erdogan kundër planit “Trump”: Jerusalemi, një vend i shenjtë për myslimanët

Presidenti turk Rexhep Taip Erdogan tha të mërkurën se Jeruzalemi është një vend i shenjtë për myslimanët, dhe e quajti planin e paqes të...

Turqia kundër planit të Trump: Palestina nuk blihet me para

Ministria e Jashtme e Turqisë njoftoi të martën në mbrëmje se i ashtuquajturi plani i paqes në Lindjen e Mesme ka lindur i vdekur....

Plani për Lindjen e Mesme, dhëndri i Trump: Palestinezët u treguan...

Jared Kushner, këshilltari i lartë në Shtëpinë e Bardhë dhe një prej arkitekteve të planit të paqes për Lindjen e Mesme, tha se palestinezët...

“Marrëveshja e shekullit” nga Trump dhe Netanyahu, Shejhu i Az’har-it: Ç’poshtërim...

“Personaliteti dhe identiteti ynë si arabë dhe muslimanë nuk do të thotë asgjë. Identiteti ynë dhe pavarësia jonë janë zhdukur sepse ne nuk qeverisim...