19/04/2024
Tags Mafia shqiptare

Tag: Mafia shqiptare

Prokurori i antimafias në Itali: Mafia shqiptare e kudondodhur në botë,...

Prokurori antimafias në Itali, Nicola Gratteri shprehet në një intervistë ekskluzive për emisionin Tempora në RTV Ora se mafia shqiptare është e shpërndarën në...

Saviano: Mafia shqiptare ka arritur deri tek “Cosa Nostra” në SHBA

Roberto Saviano është pothuajse gjithmonë një zë jashtë korit në analizën e tij politike, në zbërthimin sesi vepron krimi mafioz, në denoncimin e mungesës...

Si e kanë ndarë bandat Londrën: Shqiptarët kontrollojnë tregun e kokainës

E përditshmja britanike “The Sun” ka publikuar një shkrim ku rendit grupet kriminale në Londër sipas nacionaliteteve. Përmes një harte janë publikuar zonat e influencës...

“Garancia”/ Si mafia shqiptare mori “peng” dy kapot mafiozë siçilianë

Në raportin gjashtëmujor janar-qershor 2019 të Antimafias italiane vihet theksi tek përshtatja e mafias shqiptare në metoda dhe mënyrë funksionimi sipas “Cosa Nostra-s”, mafia...

Raporti i DIA-s: Mafia shqiptare si Cosa Nostra, kontrollon furnizimin e...

Drejtoria italiane e Antimafias ka dorëzuar në Parlamentin italian raportin mbi aktivitetin kriminal për gjashtëmujorin e parë të 2019, në të cilin thotë se...

“Mafia shqiptare ndër më të rrezikshmet, Shqipëria prodhues marijuane dhe vend...

Ministrja e Brendshme italiane Luciana Lamorgese ka prezantuar sot në Dhomën e Deputetëve në Parlamentin Italian raportin me të dhënat e gjashtëmujorit të parë...

Rritja e pazakontë e mafias shqiptare: Portet europiane që kontrollon për...

Mënyra sesi ia dolën shqiptarët të pushtojnë tregun e kokainës në Britaninë e Madhe, por edhe atë të vendeve të tjera europianë ka tërhequr...

Rrëfimi në “Narcotica”: Shqiptarët do sillnin kokainë nga Venezuela në Porto...

"Narcotica", emisioni italian që ka hetuar rrugën e drogës drejt Italisë, në dokumentarin e tretë të transmetuar mbrëmjen e djeshme, është marrë me Shqipërinë....

“The Sun”: Si grupet e dhunshme shqiptare nisën të dominojnë botën...

Tabloidi britanik “The Sun” i ka kushtuar një artikull të gjatë grupeve kriminale shqiptare që veprojnë në Mbretërinë e Bashkuar, si pjesë e rubrikës...

Si u bënë shqiptarët “mbretër” të trafikut të drogës në Holandë

Vendimi i Parlamentit holandez për të rikthyer regjimin e vizave me Shqipërinë, për shkak të rritjes së kriminalitetit, ka gjetur mbështetje edhe nga mediat...