26/02/2024
Tags Mafia shqiptare

Tag: Mafia shqiptare

Mafia (edhe ajo shqiptare), kërcënim më i madh se terrorizmi

Grupet mafioze me origjinë nga Shqipëria renditen nga Agjencia Europiane e Policisë, Europol, përkrah mafies italiane, dhe asaj me origjinë nga Europa Lindore. Tani sipas...

Goditje kundër “mafias shqiptare”

Prokuroria belge ka mbajtur në arrest 15 nga 55 personat e ndaluar të premten. Aksioni anti-drogë është përshkruar si goditje “kundër mafies shqiptare në...

Europol godet mafian shqiptare: 64 të arrestuar në 5 shtete

64 persona, të dyshuar si anëtarë të mafies shqiptare, me veprimtari në shtetet europiane Belgjikë, Francë, Holandë dhe Itali janë arrestuar nga Europol. Të arrestuarit...

Rrëfimi i mafiozes shqiptare: Kam ba shumë gjana, por s’jam penduar...

Gazetari spanjoll Davide Beriarin në dokumentarin e tij rreth mafies shqiptare flet me një femër, që dyshohet se është Denis, një prej drejtueseve të...

“Të vrasin në sekondë!”/ Kush është femra që drejton mafien shqiptare,...

Gazetari spanjoll, Davide Beriarin, një prej emrave më të njohur të gazetarisë investigative botërore ka bërë një dokumentar mbi mafien shqiptare. Ai ka mundur që...

Mafia shqiptare, një mit i rrezikshëm

Nga Anna Sergi, The Conversation Muajt e fundit, për të mos thënë vitet e fundit, media britanike ka raportuar vazhdimisht pretendimet e ngritura nga agjencitë...