24/07/2024
Tags Negociatat me BE

Tag: negociatat me BE

Negociatat/ Hollanda ende e paqartë për Shqipërinë, pret Francën

Hollanda mbetet e dyzuar mes "PO" dhe "JO" për çeljen e negoicatave të Shqipërisë me Bashkimin Europian. Ministri i Punëve të Jashtme të Hollandës,...

Letra e 8 ministreve shqiptare për deputetët e Holandës: Forca të...

Katër ditë më parë, qeveria holandeze zyrtarizoi qëndrimin e saj përsa i takon çeljes së negociatave për Shqipërinë. Në një letër drejtuar parlamentit, ekzekutivi i...

Fati i Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore në duart e Holandës

Nëse Shqipëria dhe Maqedonia Veriore do të fillojnë bisedimet e pranimit me Bashkimin Evropian varet nga parlamenti holandez, shkruan portali holandez NOS. Dhoma e Ulët...

Negociatat, Basha: Rama sulmon BE-në për të hequr përgjegjësinë

Pas takimit që zhvilloi mesditën e së martës me ministrin e Jashtëm austriak, Alexander Shallenberg, kreu i PD Lulzim Basha u shpreh se kryeministri...

“Bloomberg”: Negociatat për Tiranën dhe Shkupin hapen më 15 tetor

Shqipëria ka të ngjarë të marrë dritën jeshile për hapjen e negociatave nga të gjitha vendet anëtare në mbledhjen e Këshillit të BE-së në...

Pavarësisht lobimit gjerman, Holanda tjetër “Jo” Shqipërisë për negociatat

Holanda pritet të vendos sërish veton për hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Edhe pse Gjermania do të paraqitet në Këshillin Evropian,...

Rama-opozitës: Po ushqen forcat që janë kundër zgjerimit të BE-së

Kryeministri Edi Rama teksa foli në Kuvend për çeljen e negociatave në BE për vendin tonë, sulmoi edhe opozitën. Ai tha se Shqipëria e meriton...