25/05/2024
Tags Partia demokratike

Tag: partia demokratike

Berisha: Të hiqet dorë nga skenarët. Rama mos të destabilizojë vendin

Sali Berisha, pas referendumit me rezultat plebishitar që kërkoi shkarkimin e Lulzim Bashës, pranoi se Partia Demokratike “ka kaluar krizën e saj më të...

Berisha paralajmëron protesta: Ramën e shpëtoi referendumi i peng-Bashës

Pasi u rikthye në selinë e PD-së, Sali Berisha mbajti një fjalim në ambientet e brendshme të saj, ndërsa Lulzim Basha mbante një tjetër...

Këshilli Kombëtar i PD shkarkon Edi Palokën dhe 9 anëtarë të...

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka zhvilluar një votim të fshehtë për propozimin e shkarkimit të anëtarëve të Kryesisë që shkelën vendimin e kryesisë...

“Sillen si celulë ilegale”, Këshilli Kombëtar voton për shkarkimin e anëtarëve...

Pas miratimit të rezolutës ku u dënua “Foltorja” e Sali Berishës, e cilësuar si “një përpjekje për të deligjitimuar institucionet e Partisë Demokratike deri...

Këshilli Kombëtar i PD miraton rezolutën që dënon lëvizjen e Sali...

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike ka miratuar rezolutën që dënon lëvizjen e djeshme të iniciuar nga ish-kryeministri Sali Berisha, afirmon 18 dhjetorin, mbështet kryetarin,...

Komisioni i Rithemelimit të PD: Mbledhja e Këshillit Kombëtar e thirrur...

Komisioni i Rithemelimit të Partisë Demokratike, organ që u krijua një ditë më parë nga Kuvendi i 11 Dhjetorit të PD, u bënë thirrje...

Basha thirri Këshillin Kombëtar, Berisha thërret mbështetësit: Koha për veprim

Këshilli Kombëtar i Partisë Demokratike, i vetmi organ që Kuvendi i Sali Berishës nuk e shkarkoi një ditë më parë, do të mblidhet me...

Ditëlindja e PD, Berisha: Ndryshimi mes qeverisjes time dhe asaj të...

Nga Sali Berisha Te dashur miq, Sot 29 vjet me pare, me 11 dhjetor te vitit 1990, studentet e Universitetit te udhehequr nga tribuni i lirise...

Basha, në ditëlindjen e 29 të PD-së: Jemi partia e shpresës

Lulzim Basha, me anë të një mesazhi për ditën e themelimit të Partisë Demokratike, nënvizoi se kjo parti është “partia e shpresës”. “Liri, demokraci! 29...