26/02/2024
Tags Raporti i Venecias

Tag: Raporti i Venecias

Raporti paraprak i Venecias, flet Presidenti Meta

Presidenti Ilir Meta ka komentuar nga Shkodra publikimin e raportit paraprak të Komisionit të Venecias për përplasjet mes Presidencës dhe Kuvendit në lidhje me...

Venecia publikon opinionin zyrtar mbi Presidentin, reagon Meta

Komisioni i Venecias publikoi këtë të hënë raportin final për çështjen e shkarkimit të Presidentit Ilir Meta. Sipas raportit, Presidenti “mund të ketë tejkaluar...

“Mazhoranca ju ka ngritur kurth”, letra e Metës për Komisionin e...

Presidenti Ilir Meta ka bërë publike letrën që i ka dërguar Presidentit të Komisionit të Venecias Buquicchio, shoqëruar me komentet dhe qëndrimin e tij...

A do ta japë dorëheqjen nëse Venecia thotë se shkeli Kushtetutën?...

Duke folur për raportin paraprak të Komisionit të Venecias, sipas të cilit Presidenti i tejkaloi kompetencat kur vendosi të shtyjë datën e zgjedhjeve, Ilir...

A i trembet Venecias? Meta: Si mund të trembet “Luani i...

Në një intervistë për Ora News, kreu i shtetit deklaroi se nuk i druhej komisionit të Venecias pasi ka respektuar në mënyrë të shkëlqyer...

Raporti i Venecias, Presidenca: Zero shkelje! U shmang gjakderdhja dhe Rajshtagu

Pas mbërritjes së raportit paraprak të Komisionit te Venecias për shkarkimin e Metës, ka ardhur edhe reagimi i Presidencës. Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi,...

Raporti i Venecias: Meta tejkaloi kompetencat për 30 qershorin

Komisioni i Venecias, i cili po heton shkeljet e Kushtetutës së Shqipërisë nga presidenti Ilir Meta lidhur me krizën e 30 qershorit, ka dhënë...