03/04/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

4336 POSTS 0 Komente

Alfred Moisiu nderohet në Kavajë me titullin ‘Nderi i Qarkut’

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu u nderua këtë të premte me titullin “Nderi i Qarkut” nga kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi. “Në...

5 mënyra për të mos humbur motivimin gjatë një dite të...

Le ta pranojmë. Edhe në ato raste kur ne bëjmë një punë të cilën e adhurojmë, ka ditë që ndihemi shumë të lodhur dhe...

Trump i dërgon letër Putinit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka dërguar një letër të shkurtër homologut të tij rus Vladimir Putin për Marrëveshjen e Forcave Bërthamore të...

Nëse keni pasur qen si fëmijë do t’ju ndihmojë të mos...

Hulumtuesit kanë zbuluar se të rriturit që kanë pasur qen para moshës 13-vjeçare, kanë 24 për qind më pak gjasa të preken nga sëmundjet...

Zgjedhjet presidenciale në Kroaci, prin Zoran Milanoviç para Kolinda Grabar-Kitaroviç

Në orën 19.00, qendrat e votimit u mbyllën në mbarë Kroacinë dhe u publikuan rezultatet e sondazheve të daljeve. Të dhënat e para zyrtare të...

Letra e lamtumirës, Asani falënderon “familjen” Partizani

Jasir Asani zhvilloi ndeshjen e fundit me fanellën e kuqe të Partizanit me Vllazninë në “Selman Stërmasi”, sfidë që u mbyll me suksesin minimal...

Dëmshpërblimet nga tërmeti, Veliaj: Këshilli i Qarkut 1000 vlerësime për tërmetin...

Pasditen e sotme u zhvillua mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës lidhur me situatën e emergjencave, ku u miratua lista me 500 dëmshpërblime për...

Tirana mikpret organizatat më të mëdha rinore të vendeve Adriatiko-Joniane

Tirana mikpriti sot takimin e organizatave më të mëdha rinore të vendeve Adriatiko-Joniane, në një kohë kur kryeqyteti shqiptar është finalist për t’u shpallur...

Sapo kishte dalë nga burgu për vrasje/ Ekzekutohet kreu i tifozëve...

Mbrëmjen e djeshme kryeqyteti i Serbisë, Beogradi u trondit nga një ngjarje e rëndë kriminale. Ljubomir Kica Markoviç, 37 vjeç, mbeti i vrarë në...

Trump optimist se do ta nënshkruaj marrëveshjen tregtare me Kinën

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump, tha të premten se mund ta nënshkruaj marrëveshjen e shumëpritur tregtare me Kinën, e cila ishte përballur...