13/04/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

4338 POSTS 0 Komente

Përtej Portës së Dalipajve në Palorto!

  Një portë e rrallë gjirokastrite, kryevepër e arkitekturës tradicionale, me status “monument kulture”, në pritje për restaurim Nga Engjëll Serjani Porta hyrëse në kompleksin e banesave...

Pse nuk pastrohen mbetjet inerte nga tërmeti i 26 nëntorit?

Nëse udhëton në një rrugë nacionale në Shqipëri, shikon mbetje inerte gjithandej. Pirgje të tëra me beton të shfaqen përball si “kodra” krah tokave...

Alfred Moisiu nderohet në Kavajë me titullin ‘Nderi i Qarkut’

Ish-Presidenti i Republikës, Alfred Moisiu u nderua këtë të premte me titullin “Nderi i Qarkut” nga kryetari i Këshillit të Qarkut Tiranë, Aldrin Dalipi. “Në...

5 mënyra për të mos humbur motivimin gjatë një dite të...

Le ta pranojmë. Edhe në ato raste kur ne bëjmë një punë të cilën e adhurojmë, ka ditë që ndihemi shumë të lodhur dhe...

Trump i dërgon letër Putinit

Presidenti i SHBA-së, Donald Trump i ka dërguar një letër të shkurtër homologut të tij rus Vladimir Putin për Marrëveshjen e Forcave Bërthamore të...

Nëse keni pasur qen si fëmijë do t’ju ndihmojë të mos...

Hulumtuesit kanë zbuluar se të rriturit që kanë pasur qen para moshës 13-vjeçare, kanë 24 për qind më pak gjasa të preken nga sëmundjet...

Zgjedhjet presidenciale në Kroaci, prin Zoran Milanoviç para Kolinda Grabar-Kitaroviç

Në orën 19.00, qendrat e votimit u mbyllën në mbarë Kroacinë dhe u publikuan rezultatet e sondazheve të daljeve. Të dhënat e para zyrtare të...

Letra e lamtumirës, Asani falënderon “familjen” Partizani

Jasir Asani zhvilloi ndeshjen e fundit me fanellën e kuqe të Partizanit me Vllazninë në “Selman Stërmasi”, sfidë që u mbyll me suksesin minimal...

Dëmshpërblimet nga tërmeti, Veliaj: Këshilli i Qarkut 1000 vlerësime për tërmetin...

Pasditen e sotme u zhvillua mbledhja e Këshillit Bashkiak të Tiranës lidhur me situatën e emergjencave, ku u miratua lista me 500 dëmshpërblime për...

Tirana mikpret organizatat më të mëdha rinore të vendeve Adriatiko-Joniane

Tirana mikpriti sot takimin e organizatave më të mëdha rinore të vendeve Adriatiko-Joniane, në një kohë kur kryeqyteti shqiptar është finalist për t’u shpallur...