Sport Atletico Madrid “shkurorëzon” Liverpoolin

Atletico Madrid “shkurorëzon” Liverpoolin

Atletico Madrid arriti që të eleminojë nga Champions League kampionët në fuqi të këtij kompeticioni, Liverpool, edhe pse “The Reds” përmbysën humbjen e ndeshjes së parë në Spanjë.

Pasi fituan 1-0 (goli i Wijnaldum në minutën e 43-të) në 90 minutat e lojës, duke barazuar eleminatoren, ekipi i drejtuar nga Jurgen Klopp shënoi edhe golin e dytë në pjesën e parë të shtesës me anë të Firminos.

Por, pas këtij momenti, gjithçka e ndërtuar me mund u shkatërrua nga Adrian. Portieri i dytë i Liverpool gaboi në pasim duke i dorëzuar topin Atleticos, që arriti të shënonte me një gjuajtje nga jashtë zone të Llorente. Edhe në rastin e goditjes, Adrian mund dhe duhet të kishte bërë më shumë.

Atletico arriti të barazonte gjithçka në pjesën e parë të shtesës me një goditje sërish nga jashtë zone dhe sërish nga Llorente, i cili duket se kishte gjetur mënyrën për të gjunjëzuar kampionët në fuqi të Evropës: thjesht duke goditur në portë.

Në pjesën e dytë të shtesës Liverpoolit i nevojiteshin dy gola për të kaluar më tej, por ishte Atletico që shënoi edhe golin e tretë me anë të Morata.