20/10/2020
Authors Posts by American Eye

American Eye

32635 POSTS 0 Komente

“Time” për shqiptarët: Heronjtë e kohëve të errëta që shpëtuan hebrenjtë

“Edhe në kohët më të errëta, ka heronj – edhe pse shpesh ata mund të jenë njerëzit që ne presim më së paku.” Melissa Chan...

Ligji për përgjimet, Manjani: Tani duhet të ruhemi edhe në krevat...

Ministri i drejtësisë Ylli Manjani nuk i ka kursyer kritikat ndaj paketës se ligjeve për luftën kundër korrupsionit që janë pjesë e reformës në...

Presidenti francez anulon vizitën në Shqipëri, ja arsyeja

President i Francës, Francois Hollande nuk do të vijë në Shqipëri. Burime zyrtare kanë konfirmuar për Top Channel se kreu i pallatit Elize ka...

Blushi: Pse bëra grusht me Metën në kohën e gjimnazit (VIDEO)

Çfarë ka ndodhur mes Blushit dhe Metës në kohën e gjimnazit? Për 3JAT në INTV ai tregon zënkën e kohës dhe se çfarë ka...

Jeta dhe vdekja në Kamëz, midis kryeqytetit dhe traditës së qëmotit

Jeta në tre breza e familjeve të migruara gjatë dy dekadave të fundit në periferi të Tiranës, një pjesë e mirë e të cilave...

Studimi: Tranzicioni ka shkurtuar shqiptarët

Gjatësia e popullsisë shqiptare, ashtu si dhe vendeve të tjera postkomuniste është zvogëluar më 1.1 centimetër. Kjo e dhënë ka dalë nga Banka Evropiane për...

Tahiri sulmon Nishanin dhe thotë se Klement Balili i ka ditët...

Ministri i Brendshëm Saimir Tahiri deklaroi sot se Klement Balili i ka ditët e numëruara, pasi shumë shpejt do të jetë para drejtësisë. Vendimi...

Dy gurët e parë në sheshin “Skënderbej” nga Tropoja e Vlora,...

Nis puna për shtrimin e pllakave në sheshin “Skëndërbej”.  Kryebashkiaku Veliaj dhe kryeministri Rama vendosën dy gurët e parë, njërin nga Tropoja dhe tjetrin...

Jeta dhe vdekja në Kamëz, midis kryeqytetit dhe traditës së qëmotit

Jeta në tre breza e familjeve të migruara gjatë dy dekadave të fundit në periferi të Tiranës, një pjesë e mirë e të cilave...

Maradona tregon sekretet: Drogën e fillova te Barcelona, isha 24 vjeç

Ish-futbollisti argjentinas, Diego Maradona, ka thënë se herën e parë kur përdori drogë ndodhi në kohën e tij te Barcelona, kur ishte 24 vjeç. Atë...