23/04/2021
Authors Posts by American Eye

American Eye

40037 POSTS 0 Komente

Arrestohet i riu nga Saranda, tentoi të kalonte kufirin për Korfuz...

Një 19-vjeçar nga Saranda ka tentuar të kalojë kufirin drejt Greqisë në një mënyrë krejt të pazakontë. Ai u nis drejt ishullit të Korfuzit përmes...

Këshilla e De Biasit për skuadrat e vogla në Serinë A:...

Xhani De Biasi mendon se skuadrat duhet të kenë gjithmonë primar rezultatin sportiv para lojës së bukur. Ndaj në një analizë të bërë për “Il...

Topalli sulmon Bashën: Me 18 maj i dhuroi Ramës mandatin e...

Ish-deputetja e PD-së Jozefina Topalli teksa komentoi situatën politike në vend, ironizoi marrëveshjen e 18 majit Rama-Basha. Me anë të një postimi në faqen e...

Messi i rekordeve shkruan historinë: Ka shënuar gjysmat e golave të...

Barcelona luan tenis dhe Messi garon vetëm me veten. Në fitoren 6-1 ndaj Eibarit, firmosi një katërgolësh falë të cilit theu një tjetër rekord,...

Tërmet në Meksikë, mbi 200 veta humbën jetën

Një tërmet i fortë goditi Meksikën qendrore ditën e martë, duke vrarë të paktën 226 vetë dhe duke rrëzuar dhjetëra ndërtesa në kryeqytet, Mexico...

Si e shmangu oficeri sovjetik luftën bërthamore brenda disa sekondash

Stanislav Petrov, një ish-oficer sovjetik i thirrur “njeriu që shpëtoi botën”, ka vdekur. Vendimi që ai mori brenda disa sekondash më 1983 shmangu luftën...

Preokupimi i sinqertë i prindit amerikan

Nga Albana M. Lifschin (Duke lexuar librin e Ben Sasse “The Vanishing American Adult”) Duke folur për rritjen e brezit të ri, grekët e lashtë dhe...

Çfarë do ndodhë me motin në ditët në vazhdim

Ditëve të nxehta duket si i ka ardhur fundi. Reshje shiu dhe temperatura të ulëta kanë parashikuar meteorologët deri ditën e premte. Duhet që çadrat të...

Ndryshimi i vërtetë mes femrave seksi dhe atyre të bukura

Gazetarja amerikane, Lauren Martin, në revistën online “Elite Daily”, ka evidentuar ndryshimet thelbësore mes femrave seksi dhe të bukura, duke na kujtuar rëndësinë e...

Foto + Emrat/ Kush janë grabitësit shqiptarë në Athinë

Mediat greke kanë publikuar detaje nga dosja hetimore e autoriteteve për bandën e shqiptarëve që vidhte qytetarët në stacionet e metrosë, të autobusit dhe...