20/06/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

71120 POSTS 0 Komente

Vuçiç: Dy qytetet që dua të vizitoj në Shqipëri

Gjatë intervistës së tij për emisionin Opinion, presidenti serb kishte dhe një mesazh për shqiptarët. Aleksandër Vuçiç: Shqiptarët i kanë veshët e ndjeshme si serbët...

Gjykata e Kasacionit i vë vulën, dënohet italiani që vrau të...

“Gati për të vënë në qeli vrasësin e shqiptarit”. Kështu shprehen mediat italiane për Mirko Franzoni-n, italianin që vrau një të ri shqiptar në...

Vuçiç: Jam gati për kompromis me shqiptarët, ose do të shkatërrojmë...

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç thotë se ka vetëm një rrugë për zgjidhje mes Kosovës dhe Serbisë, e ajo është rruga e kompromisit. Sipas...

“Rama e ka harruar”, Meta rrëfen historinë e Qazim Mulletit me...

Presidenti Meta ka rrëfyer sot në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel një histori të Qazim Mulletit me Kajo Karafilin, duke i...

Nobeli/ Shoqata e Shkrimtarëve Amerikanë: Jemi të shtangur, nuk mund të...

Shoqata e Shkrimtarëve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, PEN America, ka reaguar ndaj vendimit të Akademisë Suedeze për t’i dhënë çmimin Nobel shkrimtarit...

Sherri më i ri, Xhensila Pere nuk duron dot Eliona Pitarkën:...

Nëse është një person që do e hiqte nga ekrani për ish-konkurrenten e Big Brother, Xhensila Peren, ajo është Eliona Pitarka. E ftuar në “Glamour...

Rama: Albin Kurti bën politikë me raportet personale, Haradinaj prodhon gënjeshtra

Kryeministri Edi Rama, në një intervistë në Tv Klan, ka thënë se kryeministri në largim i Kosovës, Ramush Haradinaj ka gënjyer për shkëmbimin e...

Negociatat, Hahn optimist: Ka ende shanse, problem nëse jepet vetëm për...

Komisioneri i BE për Zgjerimin Johanes Hahn ka deklaruar se Shqipëria dhe Maqedonia kanë ende shanse për hapjen e negociatave. Duke iu përgjigjur interesit...

Holandë/ Rrëzohen të tre mocionet për bllokimin e Shqipërisë

Tre mocione që janë paraqitur në parlamentin holandez për të bllokuar nisjen e negociatave me Shqipërinë janë rrëzuar. Tre mocionet ishin paraqitur nga parti...

Krimi që tronditi Kavajën, Marsida Qatja tregon variantin e saj

Marsida Qatja ka folur për “News24” pas ngjarjes së rëndë, që tronditi Kavajën, ku u vra 41-vjeçari Dritan Haxholli dhe u plagos polici Bledar...