23/05/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

70521 POSTS 0 Komente

Biseda Trump-Zelensky, Kongresi shqyrton ankesën: Tepër shqetësuese

Pjesëtarë të Kongresit amerikan panë për herë të parë ankesën e një informatori të inteligjencës kundër Donald Trump lidhur më rastin e Ukrainës. Jo vetëm...

“Prokurori i ardhshëm, 100% njeriu im”, “Avioni yt është më i...

Presidenti amerikan Donald Trump publikoi transkriptin e telefonatës mes tij dhe homologut ukrainas Volodymyr Zelensky, në përpjekje për të hedhur poshtë pretendimet e demokratëve...

Ndahet nga jeta Jacques Chirac, ish-Presidenti i Francës

Është ndarë nga jeta në moshën 86-vjeçare këtë të enjte Presidenti i 22-të i Republikës së Francës, Jacques Chirac. Lajmi është bërë i ditur nga...

Shtohen shpenzimet/ INSTAT: Një familje shpenzon rreth 75 mijë lekë në...

Një familje shqiptare e përbërë nga 3.7 vetë shpenzoi mesatarisht 75 mijë e 935 lekë në muaj për konsum gjatë vitit të kaluar. Të dhënat...

Kultivim droge, SHÇBA arreston policët

Dy punonjës policie kanë rënë në pranga 48 orët e fundit në Mallakastër dhe Kukës pas një operacioni të SHÇBA-së në bashkëpunim me Policinë...

Burg për stomatologen mashtruese

Gjykata e Apelit në Durrësit ka dënuar me 6 vjet e 8 muaj stomatologen Olesia Duka, e cila përmes mashtrimit u ka marrë disa...

Videoja që ka marrë miliona shikime: Shihni se si bletët i...

Gati dy milion shikime në një periudhë të shkurtër pati një video të postuar së fundmi në rrjete, ku tregohet një episod i rrallë...

Arrestohet shpërndarësi i kokainës që iu merrte peng celularët përdoruesve

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë e Policisë së Tiranës finalizoi me sukses operacionin antidrogë “Hostage”, ku në fund të tij u arrestua...

Gara për Prokurorin e ri të Përgjithshëm, VOA: Ky është kandidati...

Dje, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi listën zyrtare të kandidatëve në garë për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Avokati Lulzim Allushaj u skualifikua se...

Ambasada: Aplikimi për Lotarinë Amerikane, 2 tetor-5 nëntor

Lotaria Amerikane do të nisë nga ora 18:00 e datës 2 tetor deri më 5 nëntor 2019, ora 17:00! Njoftimi është dhënë nga Ambasada Amerikane...