05/03/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

68798 POSTS 0 Komente

Tump i uron Pavarësinë Kosovës, shkruan dhe për medaljen e artë...

Presidenti amerikan Donald Trump tha se e ardhmja e një Kosove sovrane, shumetnike dhe demokratike është në një rajon ballkanik të qëndrueshëm e të...

Wenger: Nuk dal në pension, trajner edhe sezonin e ardhshëm

Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka thënë se ai do të trajnojë edhe sezonin e ardhshëm, pavarësisht se nuk ka konfirmuar nëse do të...

KQZ “shpëton” LIBRA-n e Blushit

Gjatë mbledhjes së ditës së sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka rrëzuar propozimin për regjistrimin e partive politike, nisur nga debati i LIBRA-s së...

Mediat greke zgjedhin gazetaren sportive më seksi të Shqipërisë: Shijojeni (FOTO)

Portali grek “Freddo News.gr” ka bërë një artikull të dedikuar gazetares sportive më hot të Shqipërisë, që shumë shpejt u shpërnda në të gjitha...

Kate Upton pozon nudo për revistën “Sports Illustrated” (FOTO)

Kate Upton është në numrin e ri të revistës “Sports Illustrated” 2017 dhe fotografia e saj u prezantua në formën më qesharake në emisionin...

Arrigo Sacchi: Barcelona është një mbret i vdekur…

Arrigo Sacchi në një intervistë për “La Gazzetta dello Sport" eson se dominimi i Barcelonës ka ardhur në një fund dhe tashmë do të...

Kush e kërcënon ambasadoren Vlahutin? Merret nën mbrojtje speciale nga Garda

Me anë të një vendimi të mbajtur “sekret” për opinionin publik, qeveria shqiptare ka miratuar së fundmi një shtim të numrit të punonjësve të...

Protesta e PD, ambasada e SHBA: Mund të përshkallëzohet në dhunë

Një ditë para protestës së Partisë Demokratike, ambasada e SHBA në Tiranë njofton qytetarët e saj që të shmangin zonat me rrezikshmëri në kryeqytetin...

Nga Real Madridi te Lacio, për t’i zënë vendin… Thoma Strakoshës

Presidenti i Lacios, Klaudio Lotito, dhe drejtori sportiv, Igli Tare, gjatë ditës së mërkurë kanë qenë në Madrid për të ndjekur nga afër ndeshjen...

Shuhet legjenda e boksit shqiptar, Todi Janku: Kush ishte “Roki Balboa”...

Është ndarë sot në moshën 87-vjeçare nga jeta pas një sëmundje të rëndë Todi Janku, legjenda e boksit shqiptar. I konsideruar si "Roki Balboa" shqiptar,...