19/05/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

4338 POSTS 0 Komente

Basha nis turin kombëtar: Rinia shqiptare, dështimi më i madh i...

Ka nisur nga Tirana turi kombëtar i Lulzim Bashës me të rinjtë shqiptarë. Në bashkëbisedimin me të rinjtë e Forumit Rinor Demokrat, ku i...

Reagon kreu i ISSH: Nuk ka asnjë problem për pagesat e...

Instituti i Sigurimeve Shoqërore i ka të gjitha fondet në dispozicion për të paguar pensionet. Drejtori i Institutit të Sigurimeve Shoqërore, Astrit Hado garantoi të...

Twitter: Ndalojmë reklamat politike, gënjeshtrat e tyre me efekt toksik!

Twitter ka bërë me dije se po ndalon reklamimin politik në platformën e saj komunikuese, për shkak të rrezikut në rritje të përhapjes së...

Qeni kthehet te pronarët 11 vjet pas zhdukjes

Një qen i cili u gjet fundjavën e kaluar në Gelderland, Hollandë, u është rikthyer pronarëve të tij 11 vjet pasi u zhduk. Qeni Limo...

Hysaj rikuperohet, do luajë me kombëtaren

Nga njëra anë agjenti i tij po ushtron një presion të jashtëzakonshëm për ta cuar që këtë dimër te Roma, nga ana tjetër trajneri...

Kapen 400 kilogramë drogë me vlerë 300 milion dollar, epike se...

Policia e Australisë ka arrestuar katër persona pasi dyshohet se kanë trafikuar 400 kilogramë drogë nga SHBA-ja për në Australi. Vlera e kësaj droge llogaritet...

Shkenca jep alarmin: Rritja e nivelit të detit kërcënon 300 milionë...

Një studim zbuloi se rritja e nivelit të ujit të detit do të ndikojë te 300 milionë njerëz që jetojnë në vendet bregdetare deri...

Pas takimit me Mitsotaqis, Rama ndryshon grupin negociator për detin

Në njoftimin zyrtar të Qeverisë shqiptare mbi takimin në Athinë mes Kryeministrit Edi Rama dhe Kryeministrit grek, Qirjakos Mitsotaqis flitet vetëm për një takim...

Del videoja e arrestimit të djalit të El Çapos, që shkaktoi...

Një video e postuar nga autoritetet meksikane tregon çastin kur Ovidio Guzman, djali i El Çapos, u arrestua për pak kohë nga ushtria meksikane,...

Iris Luarasi sqaron deklaratën për ish-studentët: I mora në telefon dhe...

Pedagogia Iris Luarasi ka sqaruar sot në emisionin Soirée në Top Channel deklaratën e bërë dy javë më parë në emisionin “Shiko kush LUAN”....