17/07/2024
Authors Posts by American Eye

American Eye

4338 POSTS 0 Komente

Një ftesë për në shpellën e Pëllumbasit

Entela Resuli Tirana ka një fshat që quhet Pëllumbas. Ai ndodhet 20 km larg në juglindje të kryeqytetit. Mund të gjendet duke ndjekur rrugën nacionale...

Donald Lu denoncon kryeprokurorin Adriatik Llalla si armik të reformës në...

Ambasadori Donald Lu lëshoi një deklaratë tjetër të fortë në kuadër të Reformës në Drejtësi duke shënjestruar kryeprokurorin Adriatik Llalla si  një nga kundërshtarët...

Përse nuk u bë mbledhja e Qeverisë?

Dita e mërkurë është caktuar nga Këshilli i Ministrave si dita që mblidhet qeveria. Ndryshe nga çdo javë kjo mbledhje nuk u zhvillua. Edhe pse nuk...

BB: Ja përse kemi besim tek Shqipëria

Bordi i Bankës Botërore, në Uashington, vendosi të martën që të aprovojë një hua prej 70 milionë eurosh për Shqipërinë, para që do të...

The Times: Kosova po prodhon yjet e muzikës pop

Prestizgjiozja britanike “The Times” i ka kushtuar vëmendje dy këngëtareve me origjinë nga Kosova në një artikull të botuar sot. “Kosova po prodhon yjet e...

Gjunjëzimi i Metës nga Rama dhe disa prapaskena me ndërkombëtarë

Gjunjëzimi që Edi Rama i bëri Ilir Metës dy ditë më parë me shkarkimin e Ylli Manjanit ka tërhequr vëmendjen politike të shumë faktorëve. Kryeministri...

Rumuni del vullnetar për ndërtimin e murit të Trump me Meksikën

Dorin Cioba, i cili është një shtetas rumun, i ka shkruar Trump duke i thënë se romët mund ta bëjnë punën me një kosto...

Loja e LSI me koalicionin, Rama rrit presionin ndaj Metës

Mungesa e një përgjigje nga LSI për koalicionin e zgjedhjeve të 18 qershorit ka bërë që të tensionohet situata në kampin e majtë. Fakti që...